technológie

Váš smartfón môže „spojiť“ jeden pixel. Dajte si pozor na ten prekliaty obrázok

Informuje o tom aj jednoduchá tapeta na pozadí vášho smartfónu, ktorá môže spôsobiť poruchu celého zariadenia. BBC portál, O tom boli nedávno presvedčené desiatky používateľov systému Android. Boli obeťami veľmi podivnej chyby, chyby, ktorú si zatiaľ žiadny z vývojárov neuvedomil.

Všetko to začalo fotografiou krásnej krajiny ilustrovanej vyššie pri západe slnka v oblasti národného parku Montana. Fotograf Gaurav Agarwal vzal svojho Nikona a urobil romantickú fotografiu. Potom ho upravil v programe Adobe Lightroom.

V tomto programe na úpravu fotografií sa však rozhodol exportovať obrázok v určitom farebnom režime a nahrať ho do služby Flicker, kde si ho používatelia mohli stiahnuť. A to je presne dôvod, prečo spôsobili zlyhanie niektorých telefónov s operačným systémom Android 10. Chyby sa vyskytli najmä v zariadeniach Samsung, ale nahlásili tiež chyby v pixeloch Google.

Nepoznali ste všetko?

Tento článok je výhradným obsahom Hospodárskych novín. Ak chcete neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, prihláste sa na odber jedného z troch digitálnych programov.

->

Tento článok ste si prečítali, pretože ste sa prihlásili na odber Hospodárskych novín. Ďakujeme za podporu kvalitnej žurnalistiky.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close