Zábava

Večný Palladio. Nový luxusný kúsok nielen pre zberateľov

Na Slovensku je len 100 výtlačkov tejto knihy. Je exkluzívny nielen obsahom, ale aj dizajnom.

Večný Palladio5fotografie v galérii

Je to piata kniha v šľachtickom renesančnom vydaní, ktorá približuje osobnosti tohto obdobia – Leonardo, Michelangelo, Caravaggio, Raffael a teraz Večný Palladio.

Vynikajúce dielo o geniálnom architektovi, ktorý je často považovaný za najvplyvnejšiu osobnosť v histórii západnej architektúry. Andrea Palladio bol majster architekt, ktorý už takmer päť storočí fascinuje a inšpiruje milovníkov stavebného umenia po celom svete. Mesto Vicenza a vily Palladian v Benátkach sú teraz zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.
24 z jeho budov, víl a palácov je zapísaných na zozname svetového dedičstva UNESCO, čo je bezprecedentné. Bol obľúbeným staviteľom aristokratov z Vicenzy a Benátok.
Doteraz podľa žiadneho architekta štýl nepomenovali – iba po tomto umelcovi sa volá palladianizmus. Budovy v jeho štýle nájdete po celom svete – v Nemecku, Francúzsku, Anglicku, Rusku a v USA.

Túto informáciu nájdete aj v knihe Eternal Palladio – najnovšie poznatky, zaujímavosti, kyslé uhorky. K dispozícii sú veľkoformátové fotografie architektonických celkov, výrezy, detaily, ale aj architektonické výkresy v pôvodnej veľkosti. Môžete doslova nahliadnuť do tvorivej kuchyne staviteľa, ktorý dokončil renesančný obrat do staroveku, dodal stavebnému umeniu nevídanú energiu a posunul architektonický vývoj na prah baroka.

Pozri si video z prezentácie knihy, na ktorej sa zúčastnila hlavná architektka Bratislavy Ingrid Konrad, alebo Juraj Žáry, odborník na paládium z Vysokej školy výtvarných umení.

Luxusný knižný dizajn

Jedinečný je nielen obsah knihy, ale aj samotný dizajn. Väzba je prešitá bavlnenou niťou, vystužená ľanovým kapitálom a šiestimi väzbami na koženej zadnej strane, zlatou fóliou razenou za tepla. Každý výtlačok je ručne viazaný v kníhviazačskej dielni Richarda Mayera v Esslingene.
Kniha je zviazaná pergamenom, ručne vyrobená a uhladená korkom podľa postupov použitých v 16. storočí.

Večný Palladio5fotografie v galérii

Sada ETERNAL PALLADIO obsahuje:

READ  Bolesť, ktorá sa neskončí: Šesťnásobný otec Laco Lučenič prišiel o jednu zo svojich dcér
  • exkluzívna kniha v kufríku (400 strán, veľkosť 30,8 × 40 cm)
  • plagát Vila Almerico Capra – la Rotonda, Vicenza (architektonická kresba)
  • plagát Loggia Capiate, Vicenza (architektonická kresba)
  • rukavice
  • vyhláška o vlastníctve.

Knihu je možné zakúpiť iba na adrese www.LuxusnaKniznica.sk – vyšla v limitovanej edícii 100 kusov, ale viac ako 70 výtlačkov bolo rezervovaných niekoľko hodín po začiatku predaja.

Kniha vychádza vďaka vydavateľstvu Ikar, má 400 strán, veľký formát 20,8 x 40 cm a stojí 990 €, pričom prvých desať očíslovaných kníh má vyššiu cenu.

Viac o knihe v podcaste knižný kompas.

Milan Buno, knižný publicista

(Reklamný článok)

Večný Palladio5fotografie v galérii
Večný Palladio5fotografie v galérii

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close