Veda

Vedci objavili gén, vďaka ktorému sú vaše svaly silnejšie

Tento objav otvára dvere k vytvoreniu terapeutických terapií, ktoré odrážajú niektoré výhody cvičenia.

Štúdia zistila, že gén podporuje svalovú silu počas cvičenia.

Výskumníci objavili gén, ktorý zvyšuje svalovú silu, keď sa aktivuje cvičením, čím sa otvára brána k vytvoreniu terapeutických terapií, ktoré replikujú niektoré výhody tréningu.

University of MelbourneLeadership Research, ktorý bol publikovaný v r bunkový metabolizmusukázal, ako rôzne druhy cvičenia menia molekuly v našich svaloch a identifikoval nový gén C18ORF25, ktorý sa aktivuje pri všetkých typoch cvičenia a je zodpovedný za zvýšenie svalovej sily. Zvieratá, ktorým chýba C18ORF25, majú slabé svaly a slabý výkon pri cvičení.

Vedúci projektu, Dr. Benjamin Parker, povedal, že aktiváciou génu C18ORF25 mohol výskumný tím vidieť, že svaly silnejú bez toho, aby sa nevyhnutne zväčšovali.

„Identifikácia tohto génu by mohla ovplyvniť, ako zvládame zdravé starnutie, choroby svalovej atrofie, športovú vedu a dokonca aj produkciu dobytka a mäsa. Je to preto, že optimálna svalová hmota.“ Podpora funkcie je jedným z najlepších prediktorov celkového zdravia,“ hovorí Dr. Povedal Parker.

„Vieme, že cvičenie môže predchádzať a liečiť chronické choroby, vrátane cukrovky, srdcových chorôb a mnohých druhov rakoviny. Teraz dúfame, že na molekulárnej úrovni môžu rôzne typy cvičenia zlepšiť tieto účinky podporujúce zdravie.“ Ak to správne pochopíme, môže pracovať na poskytovaní nových a lepších možností liečby.“

Analýzou proteínov a toho, ako sa menia v bunkách, tím, ktorý zahŕňa Drs z Kodanskej univerzity v Dánsku. Parker a profesori Eric Richter a Bent Keynes dokázali izolovať molekulárne podobnosti a rozdiely medzi rôznymi formami cvičenia v ľudských svaloch. Biopsia.

„Aby sme identifikovali, ako sa gény a proteíny aktivujú počas a po rôznych cvičeniach, analyzovali sme ľudský kostrový sval na základe krížovej intervencie vytrvalostných, šprintových a odporových cvičení,“ povedal Dr. Parker.

Vďaka experimentálnemu dizajnu boli výskumníci schopní porovnať signalizačné reakcie naprieč modalitami cvičenia u toho istého jednotlivca v porovnaní s úrovňou pred cvičením. To im umožnilo sledovať, ako človek reaguje na rôzne formy cvičenia priamo vo svojich svaloch.

Výskumnému tímu tiež umožnil identifikovať gény a proteíny, ktoré sa neustále menia u všetkých ľudí a typov cvičenia, čo vedie k identifikácii nových génov.

Referencie: Ronnie Blazew, Christian S. Karl, Yan-Kit Ng, Jeffrey Molendijk, Christian T. „Fosfoproteomika troch cvičebných modalít identifikuje kanonickú signalizáciu a C18ORF25 ako substrát AMPK regulujúci kostrový sval“ od Voldstadlund, Yuanyuan Zhao, Di Xiao. Andrew J. Kueh, Paula M. Miotto, Vanessa R. Haynes, Justin P. Hardy, Jin D. Chung, James W. McNamara, Hongwei Qian, Paul Gregorevic, Jonathan S. Oakhill, Marco J. Harold, Thomas E. Jensen, Leszek Lisowski, Gordon S. Lynch, Garron T. Dodd, Matthew J. Watt, Pengyi Yang, Bent Keynes, Eric A. Richter a Benjamin L. Parker, 25. júla 2022, bunkový metabolizmus,
DOI: 10.1016/j.cemet.2022.07.003

Štúdiu financovali National Health and Medical Research Council, Diabetes Australia a University of Melbourne.

READ  Počas blokády došlo k obrovskému nárastu dny v dôsledku nadmerného jedenia a nedostatku pohybu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close