Fínsko je po Slovensku na MS v ľadovom hokeji bez prehry

MOSKVA (AFP) – Dvojnásobní obhajcovia titulu Fíni zvíťazili v nedeľňajšom šiestom zápase B-skupiny MS za sebou nad Slovenskom z roku 2002 5:0.

Center Floridy Panthers Alexander Barkov sa ujal vedenia s jedným gólom a dvoma asistenciami, zatiaľ čo Juice Saros zaznamenal 14-krát vylúčenie.

Po bezgólovej prvej tretine Minnesota Wild Center prelomil mŕtvu bodku sekundou, 40 sekúnd predtým, ako pridal svoj gól Andy Pilstrom gólom v presilovke na 11:07.

Barkov a spoluhráči z klubu Jussie Joginen a Patrick Line skončili vybielení na jednej tretine.

„Pred zápasom som povedal svojim mužom, aby boli plne pripravení hrať 60 minút,“ povedal manažér Fínska Gary Jalonen.

„Dnes večer predviedli veľmi slušný hokej. Som veľmi hrdý na svoj tím a na to, ako teraz hrajú.“

Nemecko v úvodnom zápase skupiny B zdolalo Spojené štáty 3:2 a postúpilo tak prvýkrát od roku 2011 do vyraďovacej časti.

Krídelník Kolína nad Rýnom Patrick Hager zdolal Nemecko 1:0 2:19.

Plán Chicaga Blackhawks Christian Erhoff sa vrátil do vedenia Nemecka v čase 13:06, ale Aston Mathews v presilovej hre s mankom 26 sekúnd opäť vyrovnal.

Obranca Anaheimu Ducks Corbinian Holzer 33 sekúnd pred záverečným klaksónom skóroval strelou od modrej čiary.

„Neprekvapilo ma to, veril som v náš úspech,“ povedal útočník Felix Shoots. „Hráme dobrý hokej a to sa stáva.“

Dánsko v úvodnom zápase A-skupiny v Moskve remizovalo s Českom 1:1 v penaltovom rozstrele.

Po bezgólovej prvej tretine zvýšil kapitán Tomas Plekeneg v druhom zápase Českú republiku na 1:0 na 4:09, zatiaľ čo Morton Matsen v priebehu troch minút zrušil vedenie sexu a poslal zápas do predĺženia, ktoré sa skončilo bezgólovou remízou. .

Dáni premenili všetky tri svoje penalty, českí hráči skórovali iba raz.

READ  Zoznam klubov, ktoré sa kvalifikovali do Ligy majstrov UEFA 2023-24

Hlavný tréner Dánska John Carlson povedal: „Môj tím bol v tomto zápase jasne pozadu.

„Prežili sme prvú tretinu a dokázali odolať tlaku českého tímu v tretej fáze po vyrovnaní.

„Viem, že mám troch dobrých špecialistov na prestrelky z predchádzajúcich zápasov. Našťastie dnes večer všetci zažiarili.“

Česko je na čele svojej skupiny s náskokom jedného bodu pred druhým Švédskom, ktoré vyhralo nad Švajčiarskom 3:2.

Pravák Montreal Canadians Sven Andriketto pred prvou prestávkou viedol Švajčiarsko 1:39, no Johan Sandstrom viedol nad Švajčiarskom 1:1 gólom v presilovke 11:12.

Denis Hollenstein postúpil za Švajčiarsko na tretie miesto za stavu 4:58, no krídelník Detroitu Gustav Niquist svojím siedmym gólom opäť vyrovnal a dostal sa do vedenia v strelcoch turnaja.

Po bezgólovom predĺžení sa hrdinom stal ľavý krídelník Washingtonu Capitals Andrei Burakowski, ktorý vyhral penaltu.