Hlavné správy

Vedúci cirkvi v Maďarsku a na Slovensku potvrdzujú pápežskú návštevu Národný katolícky register

Naposledy sa pápež zúčastnil medzinárodného charitatívneho kongresu v roku 2000, keď sa na udalosti v Ríme zúčastnil Ján Pavol II.

Vatikán – Vedúci cirkvi v Maďarsku a na Slovensku privítali potvrdenie, že pápež František sa v septembri vráti do svojich domovských krajín.

Kardinál Patter Erde z Estercom-Budapešti uviedol, že katolíci v Maďarsku sa tešia na príchod pápeža 4. júla.

„Katolícke spoločenstvo čaká s veľkou radosťou a láskou na príchod Svätého Otca. Modlíme sa, aby jeho návšteva bola známkou nádeje a novým začiatkom po znížení epidémie, “uviedol. Povedal.

Pápež František formálne Vyhlásené Že 4. júla navštívi susedné krajiny strednej Európy.

Vo svojom prejave po svojom anjelskom prejave pápež potvrdil svoju návštevu maďarského hlavného mesta Budapešť 12. septembra pri príležitosti 52. výročia. Medzinárodný charitatívny kongres.

Bol predtým Spomínané Jeho zámerom bolo zúčastniť sa na udalosti počas marcovej tlačovej konferencie leteckých spoločností.

V Maďarsku žije 9,8 milióna obyvateľov, z ktorých 62% je katolíkov. Krajina, ktorá susedí s Rakúskom, Srbskom, Chorvátskom, Slovinskom, Rumunskom, Ukrajinou a Slovenskom, naposledy hostila milosrdný kongres v roku 1938.

Kardinál Erde, predseda vlády Maďarska, zdôraznil dôležitosť rozhodnutia oslavovať zavŕšenie pápeža Františka, ktoré obvykle vedie pápež.

Posledným pápežom, ktorý sa zúčastnil medzinárodného charitatívneho kongresu, bol v roku 2000 Ján Pavol II Zúčastnil sa Podujatie v Ríme.

Posledným pápežom bol aj Ján Pavol II Vycestujte do Maďarska, Pred 25 rokmi, v roku 1996, navštívil Pannonhalmu a Gear na západe krajiny.

Bodo Francis uviedol, že po slávení omše v Budapešti odíde do slovenských miest Bratislava, Prinov, Kosciuszko a Shodin.

Bratislava je hlavným mestom juhozápadného Slovenska. Prinov je tretie najväčšie mesto na východe Slovenska. Kosis je druhé najväčšie mesto na východe. Chastin na západnom Slovensku je jedným z najdôležitejších mariánskych chrámov v krajine.

READ  Incap Group dopĺňa svoje predstavenstvo

„Od 12. do 15. septembra, ak to Boh dá, oznamujem, že dnes popoludní uskutočním pastoračnú návštevu Slovenska [of the 12th], „Povedal Bol prijatý do nemocnice Na operáciu čriev.

Arcibiskup Stanislav Svolenský, predseda Konferencie biskupov Slovenska Povedal Povedal, že oznámenie zo 4. júla bolo „veľmi dobrou správou“.

„Teším sa na to. Myslím si, že mnohí z nás sú v tejto dobe veľmi radi, že sa môžu vrátiť na pamiatku príchodu Svätého Otca Jána Pavla II.,“ Uviedol v súvislosti s poľským pápežom z roku 1995. Navštívte Do krajiny.

„Nástupca apoštolov môže teraz opäť povedať, že pápež František prichádza na Slovensko.“

Slovensko je krajina s 5,5 miliónmi obyvateľov žijúcich na hranici Poľska, Ukrajiny, Maďarska a Rakúska. Odhaduje sa, že 62% obyvateľov je katolíkov.

Krajina bola predtým súčasťou Československa, ktoré sa po páde komunizmu v roku 1993 rozdelilo na Slovenskú republiku a Českú republiku.

Svolensky vyzval Slovákov, aby sa začali duchovne pripravovať na ich príchod, aby mohli „skutočne počuť odkaz pápeža Františka“.

„Je to správa, ktorá je materiálne alebo duchovne prijateľná pre tých, ktorí trpia, pre ľudí na okraji spoločnosti, pre tých, ktorí to nejakým spôsobom potrebujú,“ uviedol.

„Potom sa hlboko stará o dobro rodiny a je veľmi citlivý na potreby mládeže.“

„Tieto témy budú určite obsahom návštevy pápeža Františka na Slovensku.“

„Myslím, že v tejto oblasti možno očakávať veľkú duchovnú silu.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close