Technológie

Vedúci predstavitelia spoločnosti Microsoft v novej správe vyzývajú na verbálne zneužívanie a sexuálne obťažovanie

Aktualizácia 27.5.22: Po našom včerajšom článku sme dostali odpoveď od spoločnosti Microsoft:

„Každý nárok, ktorý dostaneme, bude vyšetrený a v prípade každého preukázaného nároku budú podniknuté jasné kroky. Toto disciplinárne konanie môže zahŕňať prepustenie, povýšenie, stratu platu alebo prémie, oficiálne pokarhanie, povinné školenie, školenie alebo kombináciu niektorých.“

Pôvodný príbeh pokračuje nižšie.


Pôvodný 26.5.22: Nová správa vyzýva vedúcich pracovníkov spoločnosti Microsoft (bývalých aj súčasných), aby sa správali k zamestnancom nesprávne, vrátane verbálneho napádania a sexuálneho obťažovania.

Kto je vo vnútri (Cez Windows Central) Alex Gipman z Microsoftu (na obrázku), Terry Myerson a Tom Keane boli obvinení z vytvárania toxického pracovného prostredia počas svojho pôsobenia v spoločnosti.

Najpozoruhodnejšie a neuveriteľne znepokojujúce je, že Gipman (v súčasnosti dohliadajúci na snahy Microsoftu o metaware) údajne videl nevhodné zábery cez VR headset, ktorý sa potom premietal na externú obrazovku v miestnosti plnej svojich rovesníkov.

„Vo videu, ktoré zaplnilo obrazovku, sa niekoľko mladých žien šantilo v posteli v tenkom oblečení; bola tam zjavná sexuálna vankúšová bitka,“ napísal Insider.

Zamestnanec opísal scénu ako „VR pornografiu“ a povedal, že ľudia si tam „vymenili mätúce názory“ a mnohí z nich (pochopiteľne) opustili miestnosť. Po incidente niekoľko žien uviedlo, že celá situácia ich vyvolala „veľmi trápne“.

Správa naďalej obviňuje Gipmana z podporovania „kultúry, ktorá znižuje účasť žien“ a opisuje incident, v ktorom Gipman opakovane šúchal ramená zamestnankyne. Nepríjemné“.

Medzitým si Insider za svoje správanie predvolal aj Terryho Myersona, bývalého supervízora Windowsu, a Toma Keanea, podnikového viceprezidenta cloud computingu spoločnosti Azure.

Myerson sa vraj „roztopil“ počas akcie Microsoftu, kde slovne nadával „všetkých“. To viedlo k jeho odchodu zo spoločnosti v roku 2018.

Keaneov príbeh je podobný, pričom bývalý výkonný riaditeľ je obvinený z toho, že nechal svojich zamestnancov plakať na verejnosti a správal sa ako diktátor (obete ho volajú „King Tom“).

READ  Cyberpunk 2077 Patch 1.1 už nie je k dispozícii

Keane bol znovu vymenovaný do Microsoftu v januári; Dohliada však na „stovky zamestnancov“ v rámci spoločnosti.

Kontaktoval Microsoft, aby sa vyjadril k správe EuroCamer.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close