Velhová Trumpová zdolala rivalku Schiffrinovú v slalome Svetového pohára

Slovenka Petra Vlová sa v utorok po návrate z Kovitu-19 pripojila k Michaelovi Schifrinovi zo Spojených štátov amerických za víťazstvom v hetriku na slalome Svetového pohára Svetového pohára v alpskom nebi žien FIS v Záhrebe.

Vlhová mala na zjazdovke tvrdej pre vysokú teplotu náprsník č. 1 a Shiffrinová skončila v prvej jazde o 0,64 s skôr.

Schifrinová, ktorá je na čele celkového hodnotenia Svetového pohára, si je dobre vedomá inklinácie Chorvátska a už štyrikrát vyhrala trofej pre snehovú kráľovnú.

26-ročný mladík, ktorý len minulý týždeň oznámil, že trpí COVID-19 – strávil nejaký čas v samote po vynechaní dvoch pretekov na Austrian Lines – dal všetko na druhé miesto.

„Po takom čase je dobré sedieť v izbe bez lyžovania a dobre si zalyžovať,“ povedal. „Niektorí športovci majú problém vrátiť sa späť. Cítim šťastie, že sa môžem čoskoro vrátiť.“

Velhová vyhrala 24. ročník Svetového pohára za 1 minútu 56,99 sekundy, v slalome skončila na 16. mieste, pričom medzičasom skončila na prvom mieste. Pre Slovensko je to už štvrté víťazstvo Slovenska v piatich pretekoch v slalome v tejto sezóne.

Schiffrinová skončila druhá, zakopla o 0,50 sekundy, kým rakúska majsterka sveta v slalome Katrina Lionsbergerová, ktorá minulý mesiac trpela chorobou Govt-19, kráčala etapou.

„Chcela som sa sústrediť na svoju lyžiarsku hru a byť čo najčistejšia okolo brán… Som taká nadšená, že tu opäť zvíťazím,“ povedala Vlhová a dodala, že táto dvojica vyhrala 37 zo 40 Svetových pohárov v súťaži so Schiffrinovou. . Slalomové preteky konané v posledných štyroch sezónach.

Komentáre budú posúdené. Ponechajte relevantné komentáre k článku. Komentáre obsahujúce urážlivý a obscénny jazyk, osobné útoky akéhokoľvek druhu alebo propagácia budú odstránené a používateľ bude zablokovaný. Konečný výsledok bude na rozhodnutí Taipei Times.

READ  Obranca O'Connor trvá na tom, že GB môže konkurovať na najvyššej úrovni na svete