Veľký Halák viedol Boston k tomu, aby vyhral úvodný zápas druhého kola série

dnes 06:50
|

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák priviedol Boston k víťazstvu nad Tampa Bay 3: 2 v úvodnom zápase 2. kola play-off NHL s 35 úspešnými zásahmi. Vďaka nemu Bruins prevzal vedenie v sérii. Druhý súboj semifinálov Východnej konferencie je na programe rokovania v Toronte v stredu večer (1,00 CEST).

Halák v zápase čelil 37 ranám, ktoré boli zhromaždené iba dvakrát, keď ho švédsky obranca „blesku“ Victor Hedman v treťom období predbehol dvakrát v Bostone v treťom období.

Okrem brankára sa mohli „Medvede“ opäť spoľahnúť na prvý útok, David Pastrňák a Brad Marchand strelili rovnaký gól a pomoc. O stred tretej línie sa postaral stred tretej línie Charlie Coyle.

kapitán Zdeno Chara hral za Bruins 21:57 minút, strelil mínus a dve trestné minúty. Slovenský obranca začal svoj 146. zápas o play-off v drese Bostonu, ktorý ho postavil pred Wayna Cashmana na druhé miesto v historickej klubovej pozícii, pred legendárnym Rayom Bourqueom so 180 štartmi v knockout.

Ďalší slovenský obranca Erik Černák od Tampy zaslané o 16:01 min. jeden výstrel na Haláka a zablokoval päť výstrelov. Duel dokončil dvoma konzultáciami.

/ stav série: 1: 0/

V semifinále Západnej konferencie zaznamenali hráči vo Vegas úspešný vstup a rozdrtili Vancouver 5-0 v Edmontone. Riley Smith, Mark Stone a Alex Tuch strelili rovnaký gól a pomoc. Veľkou podporou „zlatých rytierov“ bol brankár Robin Lehner, ktorý žiaril čistým účtom.

READ  TdF: Šéf Bora-Hansgrohe Ralph Denk už odpísal šance Peter Sagan v boji o zelený dres na Tour de France