Veda

„Veľmi alarmujúce“: S najčastejšími pacientmi s COVID-19 v nemocniciach spoločnosť Cone Health vyzýva ľudí, aby „mysleli vážne“ s kontrolou vírusov | Miestne správy

„Dnes máme najvyššiu mieru hospitalizácií od začiatku pandémie,“ uviedol Cooper v utorok na tlačovej konferencii v súvislosti s celoštátnymi údajmi, ktoré odrážajú aj stav spoločnosti Cone.

Cooperom sú podľa štátneho varovného systému odporúčania, ktoré by mali prijať miestne samosprávy, podniky a jednotlivci na základe jednotlivých úrovní.

„Jednoducho povedané, tento nový výstražný systém okresu zobrazuje vírusové hotspoty nášho štátu,“ uviedol. “Momentálne sa metriky Severnej Karolíny zvyšujú, nie prudko stúpajú. Avšak prudký nárast môže nastať rýchlo.”

Podpora miestnej žurnalistiky

Vaše predplatné umožňuje naše prehľady.

{{featured_button_text}}

Mandy Cohen, ministerka zdravotníctva Severnej Karolíny, uviedla, že nemocnice pociťujú napätie, „najmä v oblasti triády“.

Zatiaľ čo Cooper dôrazne odporúčal, aby kraje s vysokou úrovňou prenosu mali agresívnejšie presadzovať celoštátne zdravotné smernice a trestať podniky, ktoré nie sú v súlade s predpismi, zdôraznil tiež možnosť, že štát na ne bude platiť väčšie obmedzenia.

Lídri vo viac ako polovici krajov štátu, z toho 10 považovaných za obyvateľov „kritického rozšírenia komunity“, sa teraz vyzývajú, aby prijali nariadenia ukladajúce pokuty obyvateľom a podnikom, ktoré nedodržiavajú smernice o verejnom zdraví. Zahŕňajú celonárodný maskovací mandát, ktorý Cooper prijal pred niekoľkými mesiacmi. ako aj limity pre vnútorné a vonkajšie stretnutia.

Od 10 „kritických“ krajov, hlavne vo vidieckych oblastiach, a od 44 ďalších s „podstatným“ rozšírením sa tiež žiada, aby zvážili prerušenie predaja alkoholu skôr, ako je aktuálny celoštátny termín do 23:00.

READ  Hubblov vesmírny teleskop Prekvapený pohľad na éter „Stratená galaxia“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close