Zábava

Veľvyslanectvo Indie na Slovensku odporúča evakuáciu Indov cez hranicu Užhorod-Vicene NemeckéANI |
Aktualizované:
26. február 2022 17:58 IST

Nové Dillí [India]26. februára (ANI): Veľvyslanectvo Indie na Slovensku v sobotu oznámilo, že je v kontakte so slovenskou vládou o evakuácii indických občanov cez hranicu Ushorod – Vicene Nemecké.
Veľvyslanectvo uviedlo: „Indiánov, ktorí uviazli na Ukrajine a chcú prekročiť hranice cez Vyšné Nemecké, žiadame, aby vyplnili formulár Google. Tí, ktorí sa nenachádzajú v blízkosti tohto hraničného priechodu, formulár nevypĺňajú.“
Zdieľala kontaktné informácie veľvyslanectva a iných orgánov a usmerňovala ľudí, aby ich kontaktovali, ak je to možné, pred začatím cesty.
Indické veľvyslanectvá v Bukurešti, Budapešti a Varšave sú tiež zapojené do cvičenia na pomoc ľuďom v blízkosti ich hraníc, uvádza sa v oficiálnom vyhlásení veľvyslanectva.
Minister zahraničných vecí (EAM) S Jaishankar v sobotu uviedol, že prvý let do Bombaja s 219 indickými štátnymi príslušníkmi vzlietol z Rumunska.
„Pokiaľ ide o evakuáciu indických občanov z Ukrajiny, napredujeme. Naše tímy pracujú nepretržite na zemi. Osobne monitorujem. Prvý let do Bombaja s 219 Indmi odštartoval z Rumunska,“ napísal Jaishankar na Twitteri.
Uprostred prebiehajúcej ukrajinsko-ruskej krízy indické veľvyslanectvo v Kyjeve odporučilo občanom Indie, aby nenavštevovali stanovištia hraničnej kontroly bez predchádzajúcej koordinácie s vládnymi predstaviteľmi na hraničných priechodoch.
Veľvyslanectvo v sobotu v porade pre indických občanov zdôraznilo, že situácia na rôznych hraničných kontrolných stanovištiach je citlivá a naďalej spolupracuje s veľvyslanectvami v susedných krajinách na koordinovanej evakuácii našich občanov. (ANI)

READ  Top 10 novinových titulkov a trendov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close