Svet

Venezuela: Milionár vyplatí odškodné spoločnosti El National Diostato Capello

Venezuelské noviny budú musieť na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu za druhé miesto Chavisma zaplatiť „morálne škody“ viac ako trinásť miliónov dolárov.

Venezuelský najvyšší súd (DSJ) tento piatok nariadil denníku El National zaplatiť Chavismovi číslo dva viac ako 13 miliónov dolárov. Boh dal vlasy, Ako náhrada za „morálnu ujmu“.

Podľa rozhodnutia komory pre civilné kasácie bude musieť venezuelský denník Capello zaplatiť 237 000 pesos – kryptomenu, ktorú spustil Nicolas Maduro v roku 2018 a ktorú schválili USA – v dennom kurze.

Venezuelská centrálna banka (PCV) tento piatok ustanovila, že petro bude vymenený za 56,41 USD, takže suma, ktorá sa má zaplatiť spoločnosti L National Capello, bude 13 369 170 dolárov.

Rozsudok tiež nariadil postúpiť prípad civilnému súdu v Caracase na vykonanie.

Tento súd upovedomí strany a vynesie rozsudok, pričom stanoví čas na dobrovoľné odškodnenie. Ak to nie je dodržané, môže súd nariadiť výkon rozsudku v súlade s venezuelským právom.

El Nacional opísal rozsudok ako „politické prenasledovanie“ a varoval, že Cabello „má v úmysle uskutočniť skrytý únos, čím sa stane vlastníkom a redaktorom tohto historického média“.

Mohlo by vás zaujímať: Venezuela vyšle na kolumbijskú hranicu 1 000 bojovníkov

Cabello, dnešný podpredseda venezuelského parlamentu, žaloval El National v auguste 2015 po tom, čo španielske noviny ABC uviedli, že vodcu Savistu vyšetrujú USA pre údajnú účasť na obchodovaní s drogami.

V júni 2018 vtedajší člen Ústavodarného zhromaždenia Národného zhromaždenia Pedro Correno oznámil, že karakaský súd rozhodol v prospech Capella a nariadil El Nation zaplatiť 1 000 000 000 bolívarov – približne 500 12 500 – pri súčasnom výmennom kurze.

Kareno neskôr trval na tom, že Capello bude pokračovať v „stabilizácii zariadení“ média, ktoré vytvoril venezuelský básnik Miguel Odero Silva v roku 1943, ak kompenzácia nebude účinná.

READ  V skutočnom živote sa dvojčatá stretávajú v „rodičovskej pasci“

Po medializácii spoločností ABC, ako napríklad El Nacional, Capello žaloval partnerov, riaditeľov, redakčné a digitálne noviny La Patila a týždenník Tal Cueval.

V júni 2019 najvyšší súd rozhodol v prospech Capella a nariadil spoločnosti La Patilla zaplatiť viac ako 5 miliónov dolárov.

Odporúčame: Kolumbijské ministerstvo zahraničia varuje OSN pred hraničnou situáciou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close