šport

Vera Pau sa zamerala na zabezpečenie víťazstva Slovenska pred tým, ako sa obávala o permutácie play-off na majstrovstvách sveta

Kapitánka Írska Vera Pauová poďakovala svojim európskym súperkám za to, že pomohli jej tímu rozlúčiť sa s play-off na budúci mesiac.

Varoval, že jeho tím môže ešte čakať dlhá a kľukatá cesta k budúcoročnému prvému veľkému turnaju na Novom Zélande a môže očakávať viac šťastia, keď sa budúci piatok uskutoční žrebovanie play-off.

„Niečo, o čom sme snívali, sa stalo skutočnosťou,“ povedal Pau po príchode do Bratislavy pred záverečným zápasom A-skupiny v Cenci proti Slovensku.

„Belgicko, Srbsko a Rakúsko prehrali svoje zápasy. Očakávali výsledky, ale zvyčajne jedno alebo dve prekvapenia, pretože ich súperi, najmä Anglicko, sa už kvalifikovali.

„Ďakujem týmto tímom za podporné východiskové body! Najbližším zápasom bolo Nórsko a Belgicko.

„Teraz, ak vyhráme na Slovensku, sme jeden z troch najlepších druhých tímov. To znamená, že sa vyhneme prvému kolu play off.

Traja víťazi z play-off 1. kola a tri tímy, ktoré sa kvalifikovali priamo do 2. kola, si zmerajú sily v play-off o jeden zápas.

Do finále sa kvalifikujú iba dvaja víťazi play-off z vyššej nasadenia (na základe kvalifikačnej skupiny a výsledkov 2. kola play-off).

Ak Írsko porazí Slovensko a zabezpečí si jeden z troch vakov pre dve kola play-off, je veľká šanca, že ich rekord bude nižší ako u ostatných dvoch súperov, pokiaľ play-off nevyhrá aj jeden zo slabších národov.

„Ak vyžrebujeme a vyhráme jedného z druhého alebo najlepšie umiestneného druhého, idete rovno na majstrovstvá sveta,“ vysvetľuje.

„Ale ak hráte s tímom nižšie v rebríčku, musíte ísť na Nový Zéland.

„Takže žreb bude veľmi dôležitý. Uvidíme. Najprv musíme poraziť Slovensko a ako vždy sa bude počítať až ďalší zápas.

Zostávajúci víťaz play-off bude súťažiť ako jediný zástupca UEFA na medzikonfederačnom play-off turnaji na Novom Zélande vo februári 2023.

READ  Arsenal odsunul Newcastle nabok, keď Howe utrpel prvú porážku

Írsku utorkovú úlohu komplikuje absencia štyroch kľúčových hráčov – Megan Connolly, Ruesha Littlejohn, Niamh Fahey a suspendovaného Jamieho Finna.

„Bude to veľmi ťažké, pretože Slovensko je dobrý tím. S Fínskom remizovali – to bol hlavný výsledok – ale aj ostatné výsledky boli veľmi tesné.“

„Všetci si pamätáme, že sme nemohli vyhrať a boli sme naozaj spokojní s remízou.

„Štyria hráči sú priveľa, uvidíme, či je to možné. Máme však fantastickú partiu, ale sme na to pripravení a uvidíme, či to bude stačiť ako vždy.“

„Nemusí to nevyhnutne znamenať, že prichádzajúci hráči nemôžu robiť tieto úlohy, znamená to len, že naša tímová práca je narušená.

„Preto musíme byť veľmi realistickí. Urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme všetkých opäť spojili a spojili.

„To je však to najťažšie, prinútiť hráčov, aby sa navzájom spojili s prácou. Postarať sa o to, aby nedochádzalo k nedorozumeniam, to je naša najväčšia úloha.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close