Veda

Verejné zdravie potvrdzuje 2 nové úmrtia a 2 238 pozitívnych prípadov – aktualizácia – konečný termín

AKTUALIZÁCIA: The Anjeli Okresné ministerstvo verejného zdravotníctva hlásilo 2 nové úmrtia a 2 238 pozitívnych prípadov. Rovnako ako všetky počty hlásené cez víkend, nižší počet úmrtí odráža oneskorenie hlásenia.

Aj keď sú čísla nižšie ako 7. novembra, nová aktualizácia v niektorých prípadoch pokračuje v stúpajúcom trende. Je to štvrtý deň po sebe, čo je viac ako 2 000 nových prípadov.

K dnešnému dňu existuje 322 207 pozitívnych prípadov COVID-19 a 7 172 úmrtí. V súčasnosti je hospitalizovaných 851 osôb
29% je na JIS. Testovaných bolo takmer 3 257 000 osôb a 9% malo pozitívny test.

PREDCHÁDZAJÚCE: Verejné zdravie v Los Angeles v sobotu potvrdilo 15 nových úmrtí súvisiacich s koronavírus a oznámila 2 418 nových pozitívnych prípadov. Posledná aktualizácia z Okres Los Angeles úradníci naďalej pozorujú stúpajúci trend v prípadoch, keď je tretí po sebe idúci deň nových prípadov viac ako 2 000.

Sobotné čísla zaznamenajú nárast oproti piatkovým správam, kde verejné zdravie potvrdilo 2 065 prípadov. Okrem nových úmrtí a prípadov hlási Public Health 840 súčasných hospitalizácií, pričom 30% pacientov je liečených na JIS. S pokračujúcim rastom štatistík COVID-19 úradníci odporúčajú, aby sa obyvatelia kraja naďalej vyhýbali veľkým davom ľudí, a to aj napriek túžbe protestovať alebo oslavovať v nadväznosti na výsledky miestnych a prezidentských volieb.

Po celej krajine sa zhromaždili veľké skupiny, aby oslávili úspech Joe Bidena a Kamaly Harrisovej nad Donaldom Trumpom a Mikeom Penceom, často nedodržiavajúc odporúčania CDC, aby zostali šesť stôp od seba. Okrem toho sa priaznivci Trumpa alebo tí, ktorí dúfajú, že spochybnia volebné výsledky, zhromaždili v davoch v oblastiach vrátane Beverly Hills na protest. Úradníci tvrdia, že takéto zhromaždenia sú miestom, kde sa koronavírus môže ľahko šíriť, najmä ak ľudia nenosia správne zakrytie tváre cez nos a ústa.

K dnešnému dňu okres Los Angeles identifikoval celkovo 319 977 pozitívnych prípadov a celkovo 7 170 úmrtí. USA naďalej všeobecne zaznamenávajú prudký vzostupný trend, ktorý v sobotu dosiahol viac ako 9,9 milióna potvrdených prípadov COVID-19 a viac ako 237 500 úmrtí.

READ  Ľadovce na Marse odhaľujú mnoho ľadových dôb planéty

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close