Veda

Vesmírny objekt objavený s predĺženou obežnou dráhou v Oortovom mraku

zápočet: NASA

Astronómovia Pedro Bernardinelli a Gary Bernstein nedávno objavili vesmírny objekt, ktorý má obežnú dráhu okolo Slnka a rozširuje sa aj do Oortovho mraku – pomenovali ho 2014 UN271. Vedci objavili tento objav pri štúdiu archívnych snímok zhromaždených pre prieskum Dark Energy Survey od roku 2014 do roku 2018. Od jeho objavenia inštitúcie ako napr Fórum MMPL, stred planéty a Dynamika slnečnej sústavy JPL Objekt sledujeme a zistili sme, že k Zemi sa priblíži najbližšie v roku 2031.

Merania objektu ho umiestnili medzi veľkosťou veľmi malej planéty a kométy – predpokladá sa, že má priemer 100 až 370 km. Ak sa ukáže, že je na väčšom konci tohto spektra, označilo by to najväčší Oortov oblak, aký bol kedy objavený. Avšak práve dráha objektu upútala pozornosť astronómov – jeho obežná dráha je takmer kolmá na rovinu vytvorenú deviatimi vnútornými planétami a vedie ju hlboko do slnečnej sústavy a Oortovho mraku. Bolo vypočítané, že vykonanie jednej revolúcie okolo Slnka trvalo 612 190 rokov. V súčasnosti sa pohybuje hlboko do slnečnej sústavy, čo znamená, že astronómovia ju budú mať možnosť vidieť o 10 rokov.

Sam Deen, amatérsky astronóm, ktorý zverejnil príspevok na fóre MMPL, označil objav za „zásadne mimoriadny“. Štúdia UN271 z roku 2014, ktorá sa približuje, umožní výskumníkom analyzovať vec Ktorý niekedy prechádza Oortovým mrakom vo vzdialenosti 10,9 AU od Slnka – blízko obežnej dráhy Saturna. Keď sa priblíži k Slnku, je pravdepodobné, že vyvinie chvost podobný kométe, keď sa zmrznutý materiál na jeho povrchu odparí. Zatiaľ však nie je jasné, ako jasno sa na Zemi na nočnej oblohe objaví rok 2014 UN271 – je však pravdepodobné, že jeho jasnosť klesne niekde medzi Pluto alebo jeho mesiac Cháron; Amatérom aj profesionálom stačí, aby si o ňom urobili dobrý prehľad pomocou robustných ďalekohľadov.


Astronómovia počítajú pôvod Oortovho mraku v chronologickom poradí


© 2021 Science X Network

citovať: Vesmírny objekt s obežnou dráhou v objavenom Oortovom oblaku (2021, 22. júna) Získané 22. júna 2021 z adresy https://phys.org/news/2021-06-space-orbit-oort-cloud.html.

Na tento dokument sa vzťahujú autorské práva. Žiadna časť sa nemôže reprodukovať bez písomného súhlasu, s výnimkou oprávneného použitia na účely osobného štúdia alebo výskumu. Obsah je poskytovaný iba na informačné účely.

READ  Tu je ukážka toho, ako deti používajú nealkoholické nápoje na pozitívny výsledok testu COVID-19

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close