Veda

Viac ako polovica dospelých Číňanov má nadváhu. Presahuje celú americkú populáciu

Viac ako polovica dospelých Číňanov sa v súčasnosti považuje za nadváhu, uvádza sa v štúdii národnej zdravotníckej komisie Prejavené v stredu. Miera obezity u dospelých Číňanov bola tiež nižšia už viac ako dve desaťročia, a to zo 7,1% v roku 2002 na 16,4% v tomto roku.

Podľa správy má 50,7% dospelých Číňanov nadváhu vrátane obéznych ľudí. V krajine s 1,4 miliardami obyvateľov, čo predstavuje viac ako pol miliardy ľudí, čo je viac ako celá populácia USA.

Jedná sa o rýchly rast za posledné dve desaťročia. v roku 2002, 29,9% Dospelí Číňania mali nadváhu, vrátane obezity. V roku 2012 sa tento údaj zvýšil 42%Podľa predchádzajúcich správ zverejnených čínskymi zdravotnými úradmi.

Zástupca riaditeľa Národnej komisie pre zdravie Lee Bin uviedol: „Obyvatelia našej krajiny čelia vážnemu problému nadváhy a obezity. Miera nadváhy a obezity v mestských aj vidieckych oblastiach a medzi obyvateľmi všetkých vekových skupín.“ Neustále sa zvyšuje. ““ Tlačová konferencia v stredu.

Je to čiastočne spôsobené masívnymi zmenami Strava a stravovacie návyky Prináša rýchly ekonomický rast krajiny. V priebehu 50. a 60. rokov hladomor zabil odhadom 45 miliónov Číňanov. A do roku 1993 ľudia museli používať vládne distribuované stravovacie poukazy na získanie základných materiálov, ako je ryža, olej, vajcia a mäso.

Nedostatok potravín je dlhý. Teraz sú Číňania do značnej miery slobodní k jedlu a nové bohatstvo krajiny prinieslo na jedálenský stôl čoraz výživnejšie a kalorickejšie jedlá.

Zvýšená kúpna sila tiež viedla k rastu Problém s plytvaním potravinami, Ktorý čínsky prezident Si Ťin-pching označil za „šokujúci a znepokojujúci“. Národný zákonodarný orgán krajiny predložil v utorok návrh zákona na obmedzenie potravinového odpadu.
Zvýšená miera nadváhy a obezity predstavuje ďalšiu záťaž pre verejné zdravie. Nadváha zvyšuje riziko vážnych chorôb a zdravotných stavov, vrátane vysokého krvného tlaku, cukrovky, srdcových chorôb a mozgovej príhody, Americké centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb hovorí sa.

„Miera nadváhy a obezity v Číne rýchlo rastie a ovplyvňuje všetky skupiny obyvateľstva,“ uviedol Zhao Wenhua, hlavný odborník na výživu v Čínskom centre pre kontrolu a prevenciu chorôb.

podľa Svetová zdravotnícka organizáciaNajmenej 4 milióny ľudí ročne zomrie na nadváhu alebo obezitu.
Na celom svete tiež rastie obezita, takmer trojnásobná od roku 1975, Podľa SZO. V roku 2016 malo 39% dospelých na celom svete – alebo viac ako 1,9 miliardy ľudí – nadváhu, z toho viac ako 650 miliónov ľudí bolo obéznych.

Podľa CDC bolo v Spojených štátoch 71,6% dospelých zhruba klasifikovaných v rokoch 2015 až 2016.

Ale Čína má tvrdšie meranie ako globálne štandardy. SZO Index telesnej hmotnosti (BMI) je považovaný – pomer hmotnosti a výšky – nad 25 váh a nad 30 obéznych. V Číne sa BMI nad 24 rokov považuje za nadváhu a viac ako 28 je obéznych.
READ  Ľudia s negatívnym testom na COVID-19 môžu mať napriek expozícii „imunitnú pamäť“. koronavírus

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close