Hlavné správy

Viac ako polovica neočkovaných nemá protilátky proti Govt

Protilátky sú len časťou obrany proti chorobe.

Veľkosť písma:A|A+

Viac ako polovica ľudí, ktorí neboli očkovaní proti Covidu, nemá žiadne protilátky.

Vychádza z výskumu realizovaného v rôznych častiach Slovenska s 3 789 účastníkmi. Štúdia bola vykonaná pod dohľadom ministerstva zdravotníctva; Vzorky nájdené Biomedicínskym centrom Slovenskej akadémie vied odobrali Lekárska fakulta Univerzity Komenského v Bratislave a Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Kozuline.

„Úroveň protilátok bola asi 50 percent, keď jednotlivé okresy zažili vrchol delta vlny,“ povedal matematik Richard Coller. „To znamená, že delta vlna zasiahla len polovicu nezaočkovanej populácie.“

Ide o prvú štúdiu na Slovensku. Chorí účastníci boli zapojení v zime a na jar 2021 dominoval alfa variant na Slovensku a na jeseň 2021 dominoval delta.

Vedci a lekári ponúkajú sedem krokov, ako si užiť bezpečnejšie Vianoce Čítaj viac

Štúdia tiež zistila, že 82 percent tých, ktorí sa z Govt choroby nevyliečili, malo negatívny test na protilátky.

Collar poukázal na to, že hladiny protilátok veľmi rýchlo klesnú a že nízke hladiny protilátok nebudú dostatočné proti hroziacemu variantu Omigronu.

Skupina ľudí bez ochrany pred vládou

Vedci odoberali vzorky v novembri a decembri v mestách Bratislava a Kosciuszko, ako aj v okresoch Gatka, Bovska Pystrica, Komorno, Kesmarok a Luzern. Účastníci mali 12 a viac rokov a ich účasť bola dobrovoľná. Protilátky boli hodnotené z kvapiek krvi. Zozbierali aj podrobnosti o tých, ktorí sa z choroby vyliečili.

Tí, ktorí sa zotavili so symptómami (44 percent), mali podľa Inštitútu pre analýzu zdravia Madge Mishik stredne vysoké až vysoké protilátky.

„Neexistuje žiadna ochrana proti covidu alebo existuje veľa ľudí, ktorí sa zotavujú z vakcíny alebo choroby,“ povedal. Jedna tretina tých, ktorí sa vyliečia z asymptomatického ochorenia, nemá protilátky.

READ  Slovensko je pripravené stať sa americkým partnerom, keď sa Biden ujme úradu

Posilňovacia strela bude čoskoro zvládnutá Čítaj viac

Podľa Juraja Kobaseka, vedeckého riaditeľa Centra biomedicínskeho výskumu SAV, prítomnosť protilátok neznamená, že by mal byť človek chránený pred chorobami.

„Protilátky sú len súčasťou imunitného systému človeka; Postupom času sa znížia, “povedal.

Celkovo podľa Mishika asi milión ľudí na Slovensku nemá protilátky proti uzdraveniu alebo očkovaniu. Dennick citoval môj denník.

Výsledok bol podľa neho lepší v krajinách, kde sa podobné štúdie robili. Spojené kráľovstvo meria protilátky očkovaním alebo zotavením u 95 % populácie. Krajiny ako Fínsko, Švédsko a Estónsko merajú protilátky 75 až 87 percentám populácie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close