Technológie

Viac podrobností o tejto skvelej kocke LEGO OLED

Vždy je skvelé mať možnosť nadviazať na predchádzajúci projekt ďalšími informáciami alebo ďalšími vylepšeniami. Takže sme šťastní [“Ancient” James Brown] Len opustené Nové video, ako skladá kocku Lego s malou OLED obrazovkou. Čitatelia zrejme tiež – máme na to aspoň pol tucta tipov.

Musíme uznať, že to bola skutočná pochúťka s množstvom pôsobivých zručností. Naše predchádzajúce spravodajstvo Sklamanie bolo slabé z detailov týchto oslnených tehál a teraz sa zdá, že aj pôvodné tweety úplne zmizli. Ak sa vám nepáči pôvodný príspevok, [James] Bol nájdený spôsob, ako vložiť mikrokontrolér a pozoruhodne malú OLED obrazovku do kocky kompatibilnej s LEGO – technicky A „Sklon 45 2×2, #3039“ – Odvádza skvelú prácu v stoji na malom monitore počítača.

Toto video zdieľa veľa podrobností o tejto luxusnej tehle. Jadrom obvodu sú štyri malé kúsky PCB, ktoré obsahujú mikrokontrolér RP2040 a potrebné podporné komponenty. [James] Použila sériu 3D tlačených prípravkov na držanie dosiek počas spájkovania, výsledkom čoho je kompaktný balík, ktorý sa zmestí do šikmých tehál. Po krátkom experimente s pripevnením malého OLED sa obvodové origami umiestni na jednu polovicu dvojdielnej silikónovej formy. Priesvitná plastová živica sa zmieša a pridá do formy, ktorá tečie po obvode, aby dokončila fázu.

Výsledky sú úžasné – aspoň kým nie je zapojený do napájanej základnej dosky, kocky, ktorá je súčasťou lega. Obrazovka je dokonale zalisovaná do živice a spôsob, akým cez ňu presvitá svetlo, je fascinujúci a textúra na povrchu gradientu vyzerá fantasticky. Sme tu veľmi ohromení remeselným spracovaním a sme veľmi spokojní [James] Podelil sa o podrobnosti svojho procesu. Ak teraz vytvoríme súbory…

Vďaka [Footleg], [DKE]A ešte pár ľudí za tento tip!

READ  Nový Old School RPG Pathfinder: Hnev spravodlivých je teraz preč


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close