Technológie

Viacerým športovcom na zimných olympijských hrách v Pekingu sa odporúča používať spaľovacie telefóny

Na budúci mesiac na zimných olympijských hrách v Pekingu sa počet národných olympijských výborov, aby ich športovci nechali osobné zariadenia doma alebo používali dočasné telefóny, z dôvodu obáv o kybernetickú bezpečnosť.

MOV a FIFA sa zaviazali znížiť emisie uhlíka.
foto: Fotošport

Mnohé NOV uviedli, že svojim športovcom a zamestnancom poskytnú dočasné vybavenie, aby sa vyhli bezpečnostným rizikám a zabránili akémukoľvek dohľadu počas hier, ktoré sa konajú v Číne od 4. do 20. februára.

„Každý text, e-mail, online návšteva a prístup k službám by sa mali považovať za monitorované alebo kompromitované,“ uviedol vo vyhlásení Olympijský a paralympijský výbor USA.

Počas pobytu v Pekingu sa odporúča používať požičovne alebo jednorazové notebooky a telefóny alebo vymazať všetky údaje z osobných zariadení pred a po ceste tam. Odporúča sa tiež, aby si členovia nainštalovali virtuálne privátne siete (VPN) na svoje zariadenia pred odchodom zo štátu.

USOPC dodal, že napriek ich systémom a ochrane údajov by sa „bezpečnosť údajov alebo súkromie nemali očakávať počas pôsobenia v Číne“.

Peking sa k olympijským predstaviteľom okamžite nevyjadril.

Kanadský olympijský výbor odporučil členom, aby zvážili ponechanie osobných zariadení doma a venovali zvýšenú pozornosť, keďže hry ponúkajú „jedinečnú príležitosť na počítačovú kriminalitu“.

Švajčiarske a švédske skupiny poskytli svojim delegátom nové vybavenie a vysvetlili im kroky, ktoré môžu podniknúť proti kybernetickej bezpečnosti.

„V spolupráci s ochrancami občianskych práv poskytujeme športovcom informácie o situácii v Číne, aby sa mohli sami rozhodnúť, ako budú počas olympiády používať osobné vybavenie,“ uviedol švédsky tím.

Britská olympijská asociácia uviedla, že poskytla praktické rady o tom, ako si môžu športovci a zamestnanci vziať svoje osobné vybavenie do Pekingu a poskytnúť dočasné vybavenie tým, ktorí si to želajú.

Holandské noviny de Volskrant minulý týždeň oznámili, že tamojší olympijský výbor vybavuje členov svojho tímu nepoužívaným vybavením.

READ  Overwatch 2: Pravidelnejšie aktualizácie po Blisscone, možné poklesy v marci a apríli

Niektoré ďalšie krajiny sa však o otázky kybernetickej bezpečnosti v Pekingu nezaujímajú.

NOV Slovinska a Slovenska uviedli, že členom tímu neposkytnú dočasné vybavenie, zatiaľ čo NOV Chorvátska uviedlo, že umožní svojim zástupcom vyzdvihnúť si vlastné vybavenie a že Srbsko neplánuje ďalšie opatrenia v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Samostatne, v procesore MY2022 Organizačného výboru Pekingu musia všetci účastníci monitorovať svoje zdravie, uviedli vedci a dodali, že existujú slabé miesta v zabezpečení, ktoré by mohli byť narušené narušením súkromia.

Yu Hong, vedúci technologického oddelenia v organizačnom výbore v Pekingu, povedal, že takéto problémy sú pri vývoji takýchto procesorov prirodzené a že jeho oddelenie sa neustále aktualizuje, aby sa s nimi vysporiadalo.

Reuters

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close