šport

„Vianočná arteriálna oklúzia“, vianočná príchuť oživila Američana

Jeremy Hill opísal svoje prvé Vianoce na Slovensku, keď znovu objavil liečivé kúzlo sviatočného obdobia.

Po presťahovaní na Slovensko cítil Američan Jeremy Hill hrčku v krku. V týždňoch pred Vianocami, poznačených zdrvujúcimi správami, sa zotavil zo svojej novembrovej operácie.

Počas vyšetrenia onkológ povedal Hillovi, že nádor bol „zvláštnym druhom hrôzy“.

Ďaleko od správ, Hill nemá vianočnú náladu. Ako Američana ho navyše čoraz viac unavovala komercializovaná koncoročná dovolenka.

V snahe rozveseliť ho Hillova manželka presvedčila, aby sa k nej pripojil na slávnych vianočných trhoch, kde sa Slováci každý rok schádzajú k sezónnym pochúťkam. Aj keď bol spočiatku skeptický, Hill vyskúšal niektoré grécke a slovenské obľúbené jedlá, ktoré mu čoskoro osviežili náladu.

„Teplo sa šírilo z mojich lepkavých pier na moju ľadovú nohu,“ vysvetlil Hill. „Čoskoro som bol späť na svete so sklonenou hlavou.“

Vianočný čas, poznačený slovenskými aj americkými tradíciami v rodine Hillovcov, je teraz špeciálnym obdobím jeho spásonosnej milosti, radosti a spolupatričnosti, ktorá ho prijíma cez krutú zimu a ťažké časy.

Hill si uvedomil, že prebiehajúca epidémia nie je ničím nezabudnuteľným tieto Vianoce, a preto sa chcel o tento špeciálny podcast podeliť s ostatnými čitateľmi časopisu The Slovak Spectator.

Vypočujte si, ako popisuje svoje neobvyklé, nezabudnuteľné, prvé Vianoce na Slovensku:

17. decembra 2020 o 7:15 | Jeremy Hill

READ  Slovensko proti Írsku: TV detaily, tímové správy a čas výkopu utorňajšej kvalifikácie WNT

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close