Svet

VIDEO CORONAVÍRUS Protestujúci v Ríme protestovali proti možnému novému zablokovaniu

Podľa talianskeho ministerstva zdravotníctva bol jeden z každých siedmich vykonaných testov v posledných dňoch pozitívny. V Taliansku potvrdili celkovo takmer 680 000 prípadov a 38 618 úmrtí, čo je druhý najvyšší počet v Európe. Z tejto situácie taliansky premiér Giuseppe Conté uvažuje o prijatí prísnejších obmedzení s cieľom spomaliť rýchle šírenie choroby. V krajine sa súčasne opakovane konajú protesty proti epidemiologickým opatreniam. V sobotu sa takáto demonštrácia konala v metropole Rím, kde sa v centre mesta zhromaždili stovky ľudí zo strachu pred zavedením ďalšej výluky.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

K násilným stretom došlo aj medzi políciou a demonštrantmi, ktorí po nich hádzali petardy a fľaše. Protest čiastočne organizovali priaznivci krajnej pravice. Podobné demonštrácie proti obmedzeniam a negatívnym následkom sa uskutočnili v sobotu aj v ďalších talianskych mestách vrátane Milána, kde disidenti požiadali vládu o poskytnutie finančnej pomoci ľuďom postihnutým negatívnymi dopadmi pandémie.

Zdroj: SITA / Roberto Monaldo / Lapresse cez AP

KORONAVÍRUS VIDEO Demonštranti v

Zdroj: SITA / AP Photo / Antonio Calanni

Podobný protest sa konal v piatok večer vo Florencii, kde došlo aj k násiliu. Polícia tam zadržala asi 20 ľudí. V Taliansku sú od minulého víkendu zatvorené kiná, divadlá, telocvične a bazény, reštaurácie a bary sa zatvárajú o 18:00.

Protest v Taliansku

Zdroj: SITA / Roberto Monaldo / Lapresse cez AP

READ  Odvolali Vážneho z čela Sociálnej poisťovne. Na jeho miesto nastúpi Káčer - Domáci - Správy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close