Zábava

VIDEO: IMT Smile predstavili hit Forever v podmanivej akustickej verzii

včera o 10:00 | redakcia

Prešovská hudobná hviezda IMT Smile tento rok zmapovala svoje viac ako dvadsaťročné pôsobenie na hudobnej scéne vydaním kompilácie Life of IMT Smile 1998-2020. V nadväznosti na dvojité CD ponúkol aj tri nové hudobné videá k obľúbeným starším skladbám, ale to nie je všetko. Pripravuje ďalší výber skladieb so vzácnosťami a živými verziami.

Prvá „lastovička“ z pripraveného CD, ktoré dokončuje kompiláciu Life IMT Smile 1998-2020, je strhujúca nová verzia piesne Navždy. Vyšiel v pôvodnej podobe v júni ako pilotný singel z výberu dvoch CD a stal sa ďalším veľkým rozhlasovým hitom. IMT úsmev.

Teraz si ho fanúšikovia môžu vychutnať s intímnym akustickým zvukom a novým štúdiovým klipom, o ktorý sa už tradične postaral gitarista Tomáš Slávik. Okrem Youtube nájdete pieseň tiež pre všetkých streamovacie služby.


“Akustická verzia Navždy sme nahrávali opäť v štúdiu Birdland v Považskej Teplej, kde pracujeme aj na novom albume. Tentokrát sme použili aj nástroje ako kontrabas. Na konci piesne je sólo na harmoniku. Okrem nahrávania na gitaru sa Tomáš Slávik opäť zameral na kameru. A z tohto vzniklo video k tejto nahrávke, “vysvetľuje novinku autor a producent Ivan Tásler.

Okrem spevu frontman kapely nahrával aj klavír, akustickú gitaru (spolu s T. Slávikom), ústnu harmoniku, Hohnerovu melódiu a Hammondove organy. Rhodes hral na elektrickom klavíri Miro Tásler, na bicie nástroje Ivan Kormaňák a na kontrabas Peter Bartoník. Autorom textu je Vlado Krausz.

Bude sa volať nové výberové CD Je to tiež život: strana B a Rarity & Live a na trh sa dostane budúci piatok 4. decembra. Súčasťou nahrávky budú aj piesne, ktoré dokumentujú spojenie kapely s legendárnym Michalom Dočolomanským alebo Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu.

Informácie a fotografie do redakcie Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music. Upravili sme tlačovú správu.

Foto: Peter Ivan

READ  Nový Viktor Vincze. Detail, ktorý si nikto nevšimol v Televíznych novinách

Zdielať na Facebook-u

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close