Sledujte s nami online vysielanie.

3. novembra 2020 o 18:00 (aktualizované 4. novembra 2020 o 0:21) SME.sk

BRATISLAVA. Futbalisti Realu Madrid dosiahli prvé víťazstvo v aktuálnej edícii Ligy majstrov. Na domácom ihrisku zvíťazili nad Interom Miláno 3: 2.

Hostia pokračovali v tlaku na vyrovnanie, keď sa v 80. minúte predral Rodima Benzem stredom ihriska a ocitol sa sám s brankárom. Vďaka tomu sa Real so štyrmi bodmi dostal na tretie miesto tabuľky, Inter je posledný.

Hosťujúci Milan Škriniar nemal dnes dobrý deň, často sa strácal na blatistom ihrisku. Aj jeho krajan László Bénes nakoniec sledoval, ako jeho tím Borussia Mönchengladbach odtajňuje Šachtar Doneck 6: 0.

Nemecký tím rozhodol duel v prvom polčase, v ktorom strelil štyri góly. Hrdinom bol francúzsky útočník Alassane Pléa, ktorý skóroval trikrát.

Bayern nakoniec rozhodol

Najbohatší zápas gólu v utorňajšom programe sa odohral v Salzburgu, kde mníchovský Bayern predĺžil víťaznú sériu. Dosiahol 14. víťazstvo v sérii v Lige majstrov, keď jasne porazil rakúskeho vicemajstra 6: 2.

Štvrťhodinu pred koncom bolo skóre vyrovnané, ale Jérome Boateng, Leroy Sané, Robert Lewandowski a Lucas Hernandez skórovali postupne v priebehu trinástich minút.

Druhý zápas B-skupiny priniesol prekvapenie, keď Atlético Madrid remizovalo s Lokomotivom Moskva 1: 1. V 18. min otvoril skóre José María Giménez, ale o penaltu vyrovnal o sedem minút Anton Mirančuk.

Manchester City zostáva 100%

V C-skupine si Manchester City naďalej vedie dobre, keď vyhral tretí zápas. V domácom dueli proti Olympiakosu mal jasnú streleckú prevahu a nakoniec strelil tri góly. Gabriel Jesus a Joao Cancelo sledovali prvý zásah Ferrana Torresa v záverečnej desaťminútovke.

Porto skončilo druhé v skupine, s rovnakým skóre si poradilo s Marseille. Francúzsky klub tak zostáva po troch kolách posledný bez zisku bodu či streleného gólu.

READ  Možnosti keltského prevodu, ktoré by mohli vyriešiť krízu chovateľov Ange Postcoclo

Po dobre nacvičenom výskoku lopta nasmerovala loptu späť do šestnástky Dimitriho Payeta, ktorý mal dostatok priestoru na umiestnenie dobre mierenej strely a strelil gól na 10 – 1.

Hetrik nová posila Liverpoolu

Rovnako ako Manchester City, aj FC Liverpool je v jarnom kole jednou nohou. Anglický majster triumfoval v utorok na Atalante Bergamo 5: 0.

Najväčšiu zásluhu na tom mal autor hetriku Diogo Jota, ktorého vedenie klubu predstavilo na Anfield Road iba v septembri. Okrem neho sa presadili aj ďalšie útočné hviezdy – Mohamed Salah a Sadio Mané.

Ajax Amsterdam získal prvé víťazstvo. Dánsky Midtjylland strelil svoj prvý gól v Lige majstrov, ale prehral 1: 2. Holandský klub uspel napriek tomu, že začiatkom týždňa tím odhalil až 11 prípadov koronavírusu.

Liga majstrov – skupinová fáza, 3. kolo

Skupina

• Lokomotiv Moskva – Atlético Madrid 1: 1 (1: 1)

Ciele: 25. Miranchuk (z 11 m) – 18. Giménez

• RB Salzburg – Bayern Mníchov 2: 6 (1: 2)

Ciele: 4. Berisha, 66. Okugawa – 21. a 88. Lewandowski (prvý z 11 m), 44. Kristensen (vlastný), 79. Boateng, 83. Sane, 90. + 2 Hernandez