Vo francúzskom Orleans práve prebieha turnaj ATP Challenger. Zúčastňuje sa na ňom veľa známych hráčov. Turnaj má silné pole s hráčmi ako Richard Caskett a Jacques Sack. Miestna hviezda Corentin Maudet je tiež top nasadeným turnajom.

Článok pokračuje pod týmto inzerátom

Po prehre s Bulharom Adrianom Andreevom na turnaji ATP Challenger v Orleanse sa však z turnaja odhlásil. Po ich zápase došlo k nešťastnej udalosti.

Corentin Maudet a Adrien Andreev sa dostanú do škaredého boja

Dvaja hráči sa chvíľu držali za ruky a prehodili pár slov, keď kráčali k sieti, aby si podali ruky. Neskôr, keď sa napätie medzi oboma stupňovalo, bulharská hráčka Maudetová narazila do siete.

zakričal naňho Andreev a Francúz ho odstrčil. Prvý si vymenil slová s Maudet, keď sa snažil dostať od neho prvé semienko.

Taktiež zasiahol predsedajúci rozhodca, aby zabránil eskalácii boja.

Maudet, známy svojimi huncútstvami na kurte, sa dostal do kontroverzie aj na tohtoročnom US Open. Pri prehre vo štvrtom kole proti Casperovi Ruudovi na turnaji predviedol Maudet v polovici zápasu 10 klikov. Následne dostal jednobodový trest za porušenie času.

Ponorte sa hlbšie

„Spal som s jeho tielkom“ – Corentin Maudet spomína na svoju detskú lásku k Rafaelovi Nadalovi pred jeho prvým zápasom proti legende na French Open 2022

pred 4 mesiacmi

Keď hovoríme o správaní Mouteta, tenisová legenda, Mats Wilander povedal, „Súhlasím, že Alexov prístup nie je pre neho dobrý. Čo sa týka tenisu, je veľmi talentovaný, hrá veľmi inteligentne. Ale vidieť ho od začiatku, veľmi som neveril, že má šancu vyhrať.“

Andreev naštval Maudet na ATP Challenger v Orleans

Bulharská hviezda porazila top nasadeného a domáceho favorita Mouteta v maratónskom trojsetovom zápase. Maudet začal zápas dobre a úvodný set získal 6:2. Andreev však v tajbrejku uhral druhý set 7:6 (3), aby vyrovnal.

POZRITE SI PRÍBEH: Alexis Ohanian raz šokoval svoju manželku Serenu Williamsovú zlou odpoveďou na jeho tenisovú ponuku

Rozhodujúci set bol zúrivý a prekonal. Andreev vyhral tajbrejk tretieho setu 7:6 (2) a postúpil do štvrťfinále. V osemfinále sa stretne so Slovákom Norbertom Kombosom. Ten predtým porazil Francúza Arthura Filsa a vstúpil do štvrťfinále.