VIDEO Sereď prekonal Senicu, Dunajská Streda porazila Pohronie gólom od samého konca

Na obrázku zľava sú Marko Totka (Senica) a Adam Morong (Sereď)

ZLATÉ MORAVCE – futbalisti ŠKF Sereď zvíťazili v strednom zápase druhého kola Fortuna League v Zlatých Moravciach nad FK Senica 4: 0. Po prehre na začiatku sezóny získali prvé tri body v tabuľke, Seničania nezískali skóre aj pri druhom výkone.

Sereď bol od začiatku bližšie k cieľu, ani Špehar, ani Jureškin sa nedostali do centra Ivan, ale v 7. minúte sa skóre otvorilo. Špehar bežal na lobovanú prihrávku z vlastnej polovice a prekonal Fryštáka v bránke Senice – 1: 0. O osem minút neskôr Sereď viedol dva góly, na konci akcie pozdĺž osi Morong, Špehar, Pankaričan Yureškin zvíťazil – 2: 0. V nasledujúcich chvíľach mal Serede lepšiu šancu a hostia skomplikovali situáciu ešte v 37. minúte, keď Šimčák videl žltú kartu po druhej žltej karte.

Po zmene strán si hostia tiež vytvorili príležitosť, Yenne a Olafsson preskočili do stredu Piroska, ale ani sa im nepodarilo usmerniť loptu medzi tri póly. Potom kurz opäť patril Seredianom, šance Ivána a Hučeka sa ešte neuskutočnili, ale v 72. minúte nahradil Bušnja rozdiel oproti triede – 3: 0. O štyri minúty neskôr spôsobil štvrtú strelu Senica s vlastným cieľom Didiba. Hučko ze Serede videl na konci druhú žltú kartu žltú kartu, ale nebránil mu v ceste k jasnému triumfu.

SKF Sered – FK Senica 4: 0 (2: 0)
Ciele: 7. Špehar, 15. Jureškin, 72. Bušnja, 76. Didiba (vlastný). ČK: 80. Hučko po 2. ŽK – 37. Šimčák po 2. ŽK, ŽK: Hučko, Šumský, Duranski, Michalík, Jarovič – Šimčák, Yenne, Barbora, rozhodol: Očenáš – Polaček, Štofik

DAC Dunajská Streda zvíťazil na pôde FK Pohronia

Lepší hostia začali pod Šibeničním vrchom. Vytvorili dve menšie príležitosti, v ktorých Friede smeroval cez brvno za roh a Divkovič smeroval z rohu pokutového územia nepresne. Domáci tím mali najlepšiu šancu v trinástej minúte. Po prieniku pravým krídlom Fadera prenikol po pravej strane a pridal gól za tím hostí. Stav je teraz 1 – 0 pre tím fc. Na druhej strane Balič chytil Repiský. Pohronie hral šikovne, nenechal DAC do šance a mohol skóre až do prestávky. Z ľavej strany skončil Blahút na ľavej strane pokutového územia, Jedlička však dobre udrel. Tím Friede mal dobrú šancu, aby sa ujal vedenia, ale brankár súpera-domácich bol proti a brankár jeho strelu vystihol.

READ  Body, na ktoré si treba dať pozor v kvalifikáciách Euro 2024

Začiatok druhej polovice vyšiel lepšie v Dunajskej Strede. Z priameho kopu zatlačil, keď z asi 25 metrov mieril presne na Baličovu tyč – 0: 1. Jeho spoluhráč Davis ho neskôr chcel napodobniť a poslať loptu z brvna z väčšej vzdialenosti. Po 68 minútach zápasu mohol Blahút vyrovnať, keď sa predral pravou stranou obrany. Divokič sa ocitol sám pred brankárom, ale ten jeho strelu vystihol a loptu mu zneškodnil. 1: 1. DAC mohol ísť do vedenia o päť minút neskôr po Sharaniho nebezpečnej hlave, chýbali centimetre. Avšak, pole bolo naostrené, rozhodca Ochotnický vykonal niekoľko kontroverzných rozsudkov a postavil na šesť minút. A počas nich sa DAC rozhodol. Po prieniku po ľavej strane ihriska mohol hráč Ramirez sám na hranici pokutového územia vyrovnať, keď sa v 80. minúte ocitol sám pred bránou. Brankár Ramirez bol však proti a vyrazil strelu na roh.

FC Pohronie Žiar na Hronom Dolná Ždana – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1: 2 (0: 0)
Ciele: 68. Mazan – 48. Balić, 90 + 3. Friede. Rozhodcovia: Ochotnický – Bednár, Jánošík, ŽK: Chríbik, Župa, P. Pavlík, Špiriak, Mazan, Repiský, J. Pavlík (asistent trénera) – Schäfer, Blackman, Jedlička, 1150 divákov

Mikuláš Radványi, Pohronia tréner: „Som hrdý na svojich hráčov. Taktiky, resp. Stratégiu, ktorú sme si vybrali pre súpera, splnili a boli správne. Dunajská Streda je z hľadiska kvality hráča niekde iná ako my. Nemôžeme hrať vyváženú hru s Chlapci sa však riadili taktickými pokynmi k veci. Chceli sme hrať po prestávkach, už v prvej polovici zápasu mal Fader 100% šancu, zastrelil prázdny gól. Bol by som zvedavý, ako budú hostia reagovať. do skóre 1: 0. Čakali sme na chybu súpera, prišla, ale nezískali sme. Na začiatku druhej polovice prišiel zlý okamih. Zozbierali sme sa zo štandardu, bola hlúpa „Nemala byť. Potom sa moji hráči postavili, strelili vyrovnávací gól a dosiahli bod. Futbal je už taký, že v prvom kole sme strelili gól v stanovenom čase, teraz ho máme. Bohužiaľ, ja nemôžem komentovať iné veci, ktoré tam ostatní robili v teréne, takže ani nechcem. ““

Bernd Storck, tréner D. Streda: „Bol to veľmi ťažký a náročný zápas. Potvrdilo sa, že Pohronie má dobre organizovanú obranu. Domáci tím odohral veľmi dobrý zápas, pokiaľ ide o obrannú fázu. Bolo pre nás ťažké nájsť priestor, mali sme ťažké Aj keď sme sa snažili, v prvej polovici sme to nedokázali, možno aj preto, že priechod z našej strany bol pomalý. V druhej polovici sme sa snažili všetko, len aby sme vyhrali zápas. gól z priameho kopu a vedeli sme, že domáci tím bude pokračovať v ofenzíve, budú sa snažiť vyrovnať. Pomohli sme im s vyrovnávacím gólom, keď sme zaspali na okraji ihriska. skóroval víťazný cieľ v predĺžení. Takže môžeme hovoriť aj o šťastí. Ale futbal je taký. Som rád, že môj tím prešiel do posledného okamihu k víťazstvu. ““

AS Trenčín a FC Zlaté Moravce opäť s remízou

Súboj dvoch tímov, ktoré v prvom kole zviazali rovnako 2: 2, hostil Žilinský štadión. V 5. minúte mali Trenčania prvú významnú šancu. Voľný kop z El Mahdiouioho odišiel do Chovanu, ktorý sa podarilo streliť loptu. Chovan bol tiež v trvalosti o 10 minút neskôr. Vystúpenie Roguljića bolo riešené Ikoobou, brankárkou na nohách vyrazil, chýbala Ghaliho sila a presnosť. O minútu vyhorel obrana Trenčína. Kovaľova strela chýbala pred prázdnou bránou pred prázdnou bránkou, potom sa lopta odrazila v päte, aby sa znova dostala na Kovaľ, ale jeho pokus skončil na správnom mieste. Po 24 minútach bol Trenčín blízko k gólu, Yem lobom tlačil Ikobu, ktorý skončil priamo pri Chovano. Len o pár sekúnd neskôr bol Chovan znova prepustený, keď bežal pred Ikobom, ktorého vytlačil Corryn. Hráč Roguljić bol v 32. minúte blízko k vyrovnaniu po úniku po ľavej strane, ale jeho strela tesne minula bránu. Hráč Hrnčár bol blízko gólu a mohol tak po prihrávke zo stredu ihriska zvýšiť vedenie svojho tímu, keď sa sám ocitol zoči voči brankárovi. Snažil sa ho obhodiť, ale Hrnčár mal tentoraz šťastie. Strela len oblizla brvno. V stanovenom čase 1. dejstva sa Roguljjić stále rozhodol sólo sólo a napriek faune Moška sa dostal do pokutového územia hostí. Jeho konanie skončilo Ikobou, ale nepresne.

Predstavenie druhej polovice znamenalo činnosť Trenčína. Spočiatku Ikoba nedokázal čeliť Chovanovi ao minútu neskôr Kadák, ktorý nahradil ľavú stranu, prešiel cez bránu Moravcov. Po 62 minútach zápasu sa Balaj po rohovom kopu po prvý raz zmenil na skóre a presiahol hostí do vedenia. Tímu ali Buk 68 68 sa podaril v 68. minúte prienik po pravej strane a Bukali z ostrého uhla prekonal brankára. Dobrým pokusom o chvíľu neskôr bol Kadák, delová guľa z úctyhodnej vzdialenosti skončila hneď vedľa nej. Pokus El Mahdioui tiež skončil hneď vedľa, na ktorý sa Chovanovi stále podarilo dostať a zaklopať na roh. Asi pre nedostatok skúseností fauloval v 83. minúte Trenčína prenikajúceho útočníka súpera na hranici šestnástky. Nariadený priamy kop však zostal nevyužitý. Trenčania sa dostali aspoň do rohov, po jednom z nich sa Čataković dostal do stredu, ktorý poslal loptu k hlave Bukari, ktorá smerovala len hneď vedľa nej. Tlak domáceho tímu pokračoval, technická strela Čatkovič k tyči spoza pokutového územia skončila v rukaviciach Chovana. Osada nakoniec prišla. Hosťom sa po niekoľkých narážačkách v strede súperovej šestnástky skoro podarilo vyrovnať, keď si v 88. minúte vytvoril Čataković výbornú prihrávku z ľavého krídla. Po chvíli mohli Trenčania vytiahnuť náskok na svoju stranu, Bukaliho ďalší únik zľava nekončil Ghali presne. Následná šarvátka v pokutovom území Zlatého Moravca skončila pokarhaním kariet. Pred 196 divákmi sa skóre nezmenilo, Trenčín sa po výsledku 1: 1 rozišiel so Zlatými Moravcami.

READ  Otázky a odpovede Black Blues Brothers

AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1: 1 (0: 0)
Ciele: 88. Čataković – 62. Balaj. Rozhodcovia: Kružliak – Hancko, Straka, ŽK: Križan, Corryn, El Mahdioui, Depetris, Bukari – Moško, Ďubek, Chren, Menich, Balaj, Čögley, 176 divákov

Stijn Vreven, tréner Trenčína: „Všetci sme to videli, zaslúžili sme si vyhrať. Sme sklamaní, mali sme veľa šancí, boli sme dominantní. Jediná vec, ktorú môžem viniť svojich hráčov, je nemeniť šance. Počas polovice som ich varoval, že jedna štandardná situácia môže príďte, potom, čo sme dostali v Ružomberku bod, dnes sme prišli o dve. Videli ste zmenu v tímovej hre, bola energia, sme vypracovali šance. Ak ukážete takúto hru, musíte získať tri body. Musíme pokračovať a pokračovať v práci a verím, že víťazstvá prídu. ““

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatého Moravca: „Očakávali sme určité udalosti, ktoré nás v tomto zápase pravdepodobne očakávajú. Vedeli sme o našej situácii, pokiaľ ide o zdravie a prípravu hráčov. Čo sme očakávali, prišli. Pokúsili sme sa čakať na správny okamih., Niekoľko z nich prišlo Nakoniec bolo skóre 1: 1. „

Tagy: FK Senica AS Trenčín FC DAC 1904 Dunajská Streda ŠKF Sereď FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble