Svet

Vietnam zmobilizoval viac ako 650 000 vojakov proti blížiacej sa búrke

S blížiacou sa búrkou Saudel krajina očakáva v najbližších dňoch povodne a zosuvy pôdy.

Viac ako 650 000 vojakov a dobrovoľníkov mobilizovalo Vietnam na pomoc s prichádzajúcou tropickou búrkou, informuje agentúra DPA s odvolaním sa na štvrtkové vyhlásenie.

Povodne a zosuvy pôdy spôsobené početnými búrkami a lejakmi vo Vietname si v posledných týždňoch vyžiadali 114 obetí, 21 osôb je stále nezvestných.

S blížiacou sa búrkou Saudel, ktorá prejde cez Juhočínske more a smeruje do Vietnamu, krajina očakáva v najbližších dňoch ďalšie povodne a zosuvy pôdy, uviedol Vietnamský hydrometeorologický ústav.

Búrka by mala priniesť silné dažde, najmä v strede krajiny, ktorú už sužujú následky ničivých povodní.

Búrky si vyžiadali životy v 12 provinciách pozdĺž pobrežných oblastí v strednom Vietname a v krajine, tiahnuce sa až k vnútrozemskej hornatej oblasti Tay Nguyen, uviedol vietnamský ústredný výbor pre správu prírodných katastrof.

Medzi obeťami je 33 vojakov, zvyšok tvoria civilisti. Vo štvrtok armáda zorganizovala pohreb pre 22 vojakov, ktorí prišli o život pri zosuve pôdy, ktorý v nedeľu zasiahol vojenskú základňu.

Búrky vážne poškodili alebo zničili 16 165 kilometrov dlhých štátnych ciest, zaplavili približne 7 500 hektárov úrodných polí a zabili 5 876 ​​kusov dobytka a 685 000 kusov hydiny.

READ  WHO zahajuje projekt so šiestimi cieľmi, ktoré si vyžadujú takmer 2 miliardy dolárov - Management Digest

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close