najnovšie správy

Vietnamský vodič nákladného automobilu bol zabitý v Británii, 26 zatknutých

Belgická a francúzska polícia v stredu uviedla, že v utorok v koordinovanom útoku zatkli spolu 26 osôb podozrivých z pašovania.

Toto je prípad úmrtí 39 vietnamských migrantov, ktorých telá boli nájdené v chladiarenskom kamióne v októbri minulého roka v Británii.

Informácie poskytli tlačové agentúry AP a AFP.

Súdnictvo uviedlo, že v utorok v skorých ranných hodinách okolo Bruselu a Paríža došlo v rámci dvoch vyšetrovaní k niekoľkým zásahom.

Vyšetrovanie sa začalo po ďalšom útoku, ktorý zahŕňal úmrtia 39 migrantov objavených v októbri v chladenom návese zaparkovanom s nákladným autom privezeným do Anglicka.

23. októbra polícia v anglickom meste Grays na východe Londýna vyšetrovala objavy 39 ľudí. Zistila, že všetky obete boli z Vietnamu a boli vo veku od 15 do 44 rokov vrátane troch maloletých. Medzi nimi bolo 31 mužov a 8 žien. Podľa polície zomreli kvôli nedostatku kyslíka a prehriatiu v uzavretom priestore. Obete pochádzali z chudobných dedín vo Vietname a údajne platili pašerákom za riskantnú cestu do lepšieho života v zahraničí.

Minulý mesiac vodič nákladného automobilu prosil o smrť londýnskeho súdu.

Belgická federálna prokuratúra uviedla, že vyšetrovanie rýchlo určilo cestu, ktorú pašeráci preniesli na obete. Migranti potom nastúpili do nákladného auta, ale niektorí z nich zostali v Belgicku pred odchodom do Veľkej Británie.

Veľkú policajnú operáciu v utorok zorganizoval cezhraničný vyšetrovací tím koordinovaný Úradom pre justičnú spoluprácu EÚ s názvom Eurojust. Cezhraničný tím sa skladal z odborníkov z Belgicka, Francúzska, Spojeného kráľovstva a Írska.

Parížska prokuratúra uviedla, že 13 ľudí zatknutých v utorok vo Francúzsku bolo podozrivých z účasti v zločineckej organizácii, ktorá poskytuje ubytovanie a dopravu desiatkam migrantov z juhovýchodnej Ázie niekoľko dní každý deň.

V regióne Brusel polícia prehľadala 16 domov vrátane konšpiračných bytov, čo malo za následok zatknutie 11 vietnamských občanov a dvoch Maročanov. Päť z týchto zatknutých bolo obvinených z obchodovania s priťaženými migrantmi, členstva v zločineckej organizácii a falšovania dokumentov.

Eurojust oznámil, že počas náletov v Belgicku našiel päť migrantov.

Podozrivé pašeráci čelia až 15 rokom väzenia a pokute až 150 000 EUR za každú identifikovanú obeť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close