Ekonomika

Vírusové epidémie a obmedzenia spôsobujú v európskej ekonomike mraky

Dňa 24. novembra 2021 člen Úradu verejného poriadku v kaviarni v Birne v Nemecku skontroluje protokol „2G“ pre koronavírusové ochorenie (COVID 19). [Photo/Agencies]

Nárast prípadov COVID-19 v celej Európe, vyvolaný na niektorých miestach zámkami a domácimi radami, podľa odborníkov hrozí potopením ekonomiky kontinentu.

Kapitalista Andrew Kenningham pre The Telegraph povedal, že eurozóna 19 krajín, ktoré používajú menu euro, prudko rastúce ceny energií spojené s vírusom a nemecká ekonomika po nových kontrolách vírusu môžu stagnovať.

Vysoké ceny energií už zvýšili životné náklady v Európe a spustili najvyššiu mieru inflácie v eurozóne od roku 2008.

„Budúci týždeň, ak sa počty prípadov naozaj rýchlo zvýšia, možno uvidíme nejaké obmedzenia,“ povedal Kenningham a dodal, že v stredu bolo v Nemecku zaregistrovaných 66 884 prípadov COVID-19.

Solomon Feitler, ekonóm z Ferenbergu, pre The Telegraph povedal, že Nemecko, ktoré predstavuje jednu tretinu ekonomického výkonu eura, má tiež problémy s dodávateľským reťazcom, keďže počet obetí v krajine tento týždeň prekročil psychologickú hranicu 100-tisíc. Problémy spôsobené vírusmi.

Vyššia miera infekcie „v dôsledku aktualizovaných predpisov zabráni rastu skôr,“ povedal.

Kontroly epidémie v Nemecku boli doteraz zamerané najmä na tých, ktorí neboli očkovaní, ale „dokonca aj tí, ktorí boli očkovaní, sa zdráhajú ísť von a utrácať,“ povedal Fitler.

Nedávna štúdia 9000 spoločností uskutočnená mníchovskou ekonomickou výskumnou firmou s názvom IFO uviedla, že nemecká podnikateľská dôvera bola počas siedmich mesiacov nízka kvôli obavám, že najnovšie prepuknutie choroby by mohlo viesť k sankciám. ekonomika.

„Prerušenie dodávok a štvrtá vlna koronavírusu sú výzvou pre nemecké spoločnosti,“ citoval denník The Guardian Ipoh.

BBC poznamenala, že Francúzsko tiež zaznamenáva veľký nárast prípadov COVID-19 a opätovne zavádza povinné nosenie masiek a ďalšie obmedzenia.

Menšie európske ekonomiky prispievajú k problémom Európy, pričom Rakúsko sa tento týždeň vracia k úplnej výluke a Švajčiarsko, ktoré zaznamenalo 50-percentný nárast prípadov COVID-19, vyzýva ľudí, aby pracovali z domu, ak je to možné.

Nové prípady koronavírusu zaznamenali tento týždeň v Českej republike, Maďarsku a na Slovensku.

Táto zlá správa spôsobila, že euro voči doláru kleslo na najnižšiu úroveň za viac ako rok.

Nemecká stagnácia Bloombergu sa mohla začať už vo štvrtok, pričom jej ekonomika v treťom štvrťroku expandovala menej, ako sa pôvodne očakávalo v dôsledku prudkého poklesu investičných výdavkov.

Podľa agentúry Bloomberg sa koncom októbra hrubý domáci produkt Nemecka zvýšil o 1,7 percenta v porovnaní s 1,8 percentami, ktoré predpovedal nemecký štatistický úrad.

Krajinská centrálna banka Bundesbank uviedla, že nové údaje o miere inflácie v krajine zverejnené v pondelok by mohli znížiť novembrový odhad na menej ako 6 percent.

READ  Alfa Romeo 4C Spider: Limitka 33 Stradale Tributo bude krásnou rozlúčkou - Novinky - Auto

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close