Hlavné správy

Vítaní mladí ukrajinskí utečenci – MissionNewswire

Provincia Márie Pomocnice poskytuje aktivity pre mladých ukrajinských utečencov

(MissionNewswire) Slovenská provincia Mária Pomocnica organizuje množstvo výletov a aktivít pre mladých ukrajinských utečencov, ktorí zostali v krajine od vypuknutia vojny. Tieto aktivity sú súčasťou saleziánskych stredísk a seminárov.

Saleziáni zorganizovali 20. mája zájazd pre 26 ukrajinských chlapcov žijúcich v saleziánskom sirotinci v ukrajinskom Ľvove predtým, ako utiekli. Chlapci vo veku 11-17 rokov boli po troch mesiacoch od seba šťastní. Deti, ktoré prišli na Slovensko ako utečenci, sú umiestnené v domoch v Bratislave, Kalante, Žiline, Kremnici a Poprade.

Exkurzia začala v Libte a zahŕňala návštevu Demänovskej jaskyne slobody a vodného parku Bešeňová. Jeden z organizátorov podujatia povedal: „Bolo skvelé vidieť nadšené výrazy detí, ktoré si užívali rôzne šmýkačky a naplno si užívali vodné atrakcie.“

Predajcovia pripravujú pre ukrajinské deti tri až štyri turnusy letných táborov. Tábory budú organizované v spolupráci s ďalšími organizáciami, ako sú saleziánske organizácie Savio a VIDES a dobrovoľníkmi zo Spojeného kráľovstva. Dobrovoľníci sú školení na prácu s deťmi, ktoré zažili traumu. Učia sa tiež bezpečnostné opatrenia a ako pracovať v tíme.

Dobrovoľníci pracujú priamo s ukrajinskými utečencami, ktorí sa zdržiavajú vo vládnych zariadeniach. Dobrovoľníci zhromažďujú utečencov, aby si zašportovali a zapojili sa do aktivít, ktoré im pomôžu aklimatizovať sa na nové prostredie. Po týchto udalostiach si dobrovoľníci nájdu čas na interakciu s ostatnými dobrovoľníkmi a diskusiu o zlepšeniach.

Saleziánske stredisko na Trnavke v Bratislave ponúka štyri popoludnia v týždni jazykové kurzy, aby sa utečenci mohli naučiť základy slovenčiny.

„Utečenci potrebujú miesto, kde môžu zostať, a viac podpory ako uspokojenie svojich základných potrieb,“ povedal otec Gus Baek. saleziánskych misií, americká vývojová pobočka predajcov dona Bosca. „Aby sa utečenci skutočne integrovali a cítili sa vo svojom novom domove pohodlne, musia sa stať súčasťou sociálnej štruktúry. Stretnutie s ľuďmi v komunite a učenie sa hovoriť jazykom sú niektoré z krokov na uľahčenie prechodu.

READ  Korčok: Slovensko a Česko sú na tom lepšie

Pôsobenie saleziánov na Ukrajine a na Slovensku je podporované finančnou a materiálnou podporou saleziánskych organizácií z celého sveta. Predajcovia sú vo viac ako 130 krajinách a takmer všetci sa dobrovoľne prihlásili, že nejakým spôsobom pomôžu.

###

dôkazy:

ANS Photo (Povolenia na používanie a pokyny je potrebné vyžiadať od ANS)

ANS – Slovensko – Darujeme maloletým ukrajinským utečencom malú radosť: Saleziáni sa pripravujú na leto vítanej solidarity

saleziánskych misií

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close