Víťazstvo Bedard Magic Classic od OT

Čoskoro Slovensko ukázalo časť svojho herného plánu a začalo skrumáž pred Cajanom, ktorá napokon viedla k Bedardovmu náhodnému hrubému trestu. Slováci trafili doplnku, no Bedard v šestnástke nedokázal presilovú hru obránca Kanady.

O chvíľu neskôr mala Kanada najväčšiu šancu Slovenska v presilovej hre, keď Peter Repšík upratal do stredu ľadu Olena Zellwegera. Repcic zaburácal na bránku, ale Milik predviedol výborný zákrok ľavačkou.

Hoci v druhom delili tímy štyri góly, Slovensko malo herne navrch a Kanaďanom preberalo tempo a energiu. Zakaždým, keď to vyzeralo, že domáci získajú udržateľnú výhodu, Slovensko zareagovalo sebavedomo. Milik zachraňoval Alexa Zodeka a Kanada sa v presilovej hre 5:02 ujala vedenia 2:0. Pekná rozohrávka na tri strany medzi Bedardom, Brennanom Othmanom a Dylanom Guentherom to zakončila strelou zo zadných vrátok.

Čoskoro na to, ako diváci začali oslavovať, Slovensko odpovedalo vlastnou presilovou hrou. Bodovú strelu Simona Nemca tečoval Libor Nemec v čase 6:58, stíšil publikum a vrátil Slovensko o gól.

V polovici sa Kanada ujala ďalšieho dvojgólového vedenia v nepárnom špurte. Zach Ostapchuk jazdil tri proti dvom doprava. Ale opäť na Slovensku bola odpoveď. Bedard stratil puk na slovenskej modrej čiare a Repcic dostal puk pred Roberta Baga, aby znížil náskok.

Kanaďania vyzerali v posledných minútach veľmi nepríjemne, púšťali si voľné prihrávky, dávali puk preč a vyvolávali na Slovensku trochu nepokoj, keď odmietli skončiť.

Ten pocit vydržal, kým Slováci do tretice nevyrovnali. V kanadskej koncovke sa tlačili a boli agresívnejší a Philipp Maser vybojoval previerku, aby dostal puk pred Nemca. Z hornej časti bránky sa nemýlil a o 11:25 zvýšil na 3:3.

OT sa začalo s Kanadou v presilovej hre vďaka krížnej penalte Simona Nemca na Petarda v slovenskom bránkovisku. Jeho spoluhráči to zvládli majstrovsky a pripravili pôdu pre divokú štvrtú tretinu. Milik predviedol dva zákroky na záchranu Servaca Petrovského a Bedard urobil to, čo vedel najlepšie.

READ  Portugalsko zvíťazilo nad Luxemburskom 9:0 bez suspendácie Ronaldo Football News

„Niektoré veľké zákroky Thomasa Milika,“ nadchýnal sa tréner Williams. „Bez neho by sme nemali Connorove góly. V predĺžení predviedol niekoľko kľúčových zákrokov, v treťom veľké zákroky. Pravdepodobne sme ich prevýšili dvaja na jedného, ​​ale neboli to zásahy po obvode. Presadil sa.“

„Dav bol skvelý,“ povedal Bedard. „Po góle sme nepočuli, na čo sme mysleli. Bolo to veľmi priateľské. Ten moment bol výnimočný. Ale je to len štvrťfinále, pred nami je ešte dlhá cesta. Ten zápas je za nami, teraz musíme urob to. Zamerajte sa na štáty.“