Hlavné správy

Vláda „predstaví svoje priority“ na Globálnej bezpečnostnej rade s premiérom ako hlavným rečníkom skupiny

Gruzínsky veľvyslanec na Slovensku Revas Beschitze vo štvrtok uviedol, že gruzínska vláda „predstaví svoje priority“ na tohtoročnom Globálnom bezpečnostnom fóre v Bratislave, pričom hlavným rečníkom za Skupinu susedstva EÚ bude premiér Irakli Karibašvili.

Beshidze povedal, že bude figurovať v „delegácii“ z Gruzínska pod vedením Caribašviliho, ktorý bude hovorcom skupiny s moldavskou prezidentkou Miou Sanduovou.

Veľvyslanec zdôraznil význam podujatia GLOBSEC ako „jednoho z najuznávanejších fór o bezpečnostných otázkach v Európe“, kde sa zameria na otázky súvisiace s ruskou okupáciou na Ukrajine a následnými bezpečnostnými výzvami v Európe.

Veľvyslanec uviedol, že gruzínsky premiér absolvuje bilaterálne stretnutia so svojimi kolegami a najvyšším politickým vedením Európskej únie a dodal, že hlavnou prioritou gruzínskej delegácie je lobovať za členstvo v EÚ.

Garibašvili sa zúčastní na práci susedskej skupiny EÚ, ktorá sa venuje záležitostiam pridruženého tria Gruzínska, Moldavska a Ukrajiny. Skupina bude obsahovať aj online angažovanosť súvisiacu s bojom.

READ  Slovensko uľahčuje operácie COVID, keďže povstanie v Omigrone ešte nezasiahlo

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close