Ekonomika

Vladimir Putin varuje protijadrové sily pred „priateľskými“ sankciami NATO

jaInternetové pripojenie na Ukrajine bolo ovplyvnené ruskou inváziou, najmä v južnej a východnej časti krajiny, kde internetoví pozorovatelia informovali v sobotu.

Ruská tlačová agentúra Interfax informovala, že ruské sily dobyli v sobotu juhovýchodné ukrajinské mesto Melidobol a že Moskva podnikla kombinované raketové a delostrelecké útoky na viaceré mestá vrátane hlavného mesta Kyjev.

Spojenie s GigaTrans, popredným ukrajinským poskytovateľom internetu, kleslo pod 20 percent normálnej úrovne a potom sa v piatok ráno vrátilo na vysokú úroveň, podľa NetBlocks, ktorý sleduje internet.

Alp Toker, riaditeľ NetBlocks, pre agentúru Reuters povedal: „Momentálne monitorujeme národné pripojenie na 87% normálnosti, čo odráža prerušenia služieb a zatváranie letov a domov a podnikov od rána 24..“

„Hoci neexistuje výpadok na národnej úrovni, z najviac postihnutých oblastí je počuť len málo a vždy existuje obava, že spojenie s ostatnými by sa mohlo kedykoľvek zhoršiť a odrezať priateľov a rodinu,“ povedal Toker.

READ  Slovensko podporuje ambície Ukrajiny v EÚ bez skratiek - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close