Svet

Vládne cestovné pravidlá pre Južnú Afriku boli aktualizované

Cestujúci letiaci do Juhoafrickej republiky vyjadrili obavy z potreby predložiť dôkaz o vakcíne proti covidu pred vstupom do krajiny, keďže takmer každá krajina používa svoj vlastný jedinečný očkovací systém a pas.

Podľa súčasných predpisov musia všetci prichádzajúci cestujúci predložiť platný certifikát alebo doklad o očkovaní proti Govt-19. Dôležité je, že predpisy stanovujú, že tieto dôkazy musia byť „overiteľné“. Ak tak neurobíte, cestujúci prichádzajúci do krajiny budú musieť predložiť platný test na Covid, ktorý nepresiahne 72 hodín.

„Vzhľadom na chýbajúci globálny vzor osvedčenia o očkovaní sme si všimli, že v niektorých krajinách sa používajú očkovacie preukazy s QR kódom, zatiaľ čo iné používajú osvedčenia s QR kódom ako dôkaz o očkovaní,“ zdravotníctva povedal. Piatok (27.5.).

„Od dnešného dňa (30. mája) teda vstúpi do platnosti vláda, ktorá zabezpečí jednotný a spravodlivý proces overovania, aby cestujúci neboli rušení vo vstupných prístavoch. Rozpoznajte všetky overiteľné zdroje vakcín pomocou QR kódov, papierových alebo elektronických.“

Ministerstvo uviedlo, že údaje na osvedčení/karte by sa mali zhodovať s údajmi cestujúceho, ktoré sa nachádzajú v pase.

V prípadoch, keď nie je možné overiť očkovací preukaz alebo preukaz, majú však predstavitelia oddelenia právo kontaktovať príslušné veľvyslanectvo alebo konzulát v Juhoafrickej republike, aby potvrdili očkovací preukaz vydaný príslušnými krajinami.

„Cestujúcim pripomíname, že v prístavoch vstupu existujú testovacie služby Govt-19 pre jednotlivcov, ktorí nemôžu predložiť dôkazy o očkovaní, a tí, ktorí zaznamenajú pozitívne testovanie a symptómy, by sa mali izolovať,“ uviedlo ministerstvo. Povedal.


krok: Dobrá správa pre vládnu chorobu v Južnej Afrike

READ  Každá krajina zavedie bezletovú zónu pre konflikt o ukrajinskú stranu: Putin

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close