Veda

Vlašské orechy sú novou mozgovou potravou proti stresu

zhrnutie: Konzumácia vlašských orechov bola spojená so zlepšením duševného zdravia a stresu. Súviselo to aj s lepšou kvalitou spánku a metabolickými biomarkermi. Vlašské orechy obsahujú omega-3 mastné kyseliny, melatonín a ďalšie vitamíny a živiny spojené s duševným zdravím a zdravím čriev.

Zdroj: Univerzita Južnej Austrálie

Vystresovaní univerzitní študenti môžu chcieť zahrnúť vlašské orechy do svojej každodennej stravy v týždňoch pred ich ďalšou skúškou.

Nová klinická štúdia študentov bakalárskeho štúdia počas univerzitného štúdia preukázala pozitívne účinky konzumácie orechov na vlastné merania duševného zdravia a biomarkery celkového zdravia.

Štúdia University of South Australia zverejnená v časopise ŽivinyTiež naznačuje, že vlašské orechy môžu pôsobiť proti účinkom akademického stresu na črevnú mikroflóru počas obdobia stresu, najmä u žien.

Vedúci výskumný pracovník, Ph.D. Študent Mauritz Herselmann a docentka Larisa Bobrovskaya tvrdia, že výsledky prispievajú k rastúcemu počtu dôkazov, ktoré spájajú vlašské orechy s lepším zdravím mozgu a čriev.

„Študenti počas štúdia zažívajú akademický stres, ktorý má negatívny vplyv na ich duševné zdravie, a počas skúškového obdobia sú obzvlášť zraniteľní,“ hovorí Herselman.

Osemdesiat študentov bakalárskeho štúdia rozdelených do liečebných a kontrolných skupín bolo klinicky hodnotených v troch intervaloch, na začiatku 13-týždňového univerzitného semestra, počas skúškového obdobia a dva týždne po skúškovom období. Ľudia v liečenej skupine dostávali vlašské orechy denne počas 16 týždňov v týchto troch intervaloch.

„Zistili sme, že ľudia, ktorí skonzumovali asi pol šálky vlašských orechov každý deň, vykazovali zlepšenie v indikátoroch duševného zdravia, ktoré si sami uviedli. Spotrebitelia vlašských orechov tiež vykazovali lepšie metabolické biomarkery a celkovú kvalitu spánku z dlhodobého hľadiska.“

Študenti v kontrolnej skupine uvádzali zvýšenú úroveň stresu a depresie pred skúškami, ale študenti v liečebnej skupine nie. Spotrebitelia vlašských orechov zaznamenali výrazný pokles pocitov spojených s depresiou medzi prvou a poslednou návštevou v porovnaní s kontrolami.

READ  NASA očakáva rozhodnutie o proteste mesačného pristávača začiatkom augusta

Predchádzajúce výskumy ukázali, že vlašské orechy sú nabité omega-3 mastnými kyselinami, antioxidantmi, ako aj melatonínom (hormón navodzujúci spánok), polyfenolmi, folátom a vitamínom E, ktoré všetky podporujú zdravý mozog a črevá.

Vedúci výskumný pracovník, Ph.D. Študent Mauritz Herselmann a docentka Larisa Bobrovskaya tvrdia, že výsledky prispievajú k rastúcemu počtu dôkazov, ktoré spájajú vlašské orechy s lepším zdravím mozgu a čriev. obrázok je vo verejnej doméne

„Svetová zdravotnícka organizácia nedávno uviedla, že najmenej 75 percent porúch duševného zdravia postihuje ľudí mladších ako 24 rokov, čo robí postgraduálnych študentov obzvlášť zraniteľnými voči problémom duševného zdravia,“ hovorí Herselman.

Docentka Larisa Bobrovskaya hovorí, že poruchy duševného zdravia sú medzi vysokoškolskými študentmi bežné a môžu nepriaznivo ovplyvniť akademický výkon študentov a dlhodobé fyzické zdravie.

„Ukázali sme, že konzumácia orechov počas stresových období môže zlepšiť duševné zdravie a celkovú pohodu študentov vysokých škôl, rovnako ako zdravý a chutný snack a všestranná prísada do mnohých jedál, môže znížiť niektoré negatívne účinky akademického stresu. Bojovať s účinkami,“ Associated Prof. hovorí Bobrovskaya.

„Vzhľadom na malý počet mužov v štúdii je potrebný ďalší výskum na zistenie účinkov vlašských orechov v závislosti od pohlavia a akademického stresu u vysokoškolských študentov. Je tiež možné, že do hry vstúpil placebo efekt, keďže sa zaslepená štúdia.

O tejto diéte a novinkách z výskumu stresu

autor: Tlačové oddelenie
Zdroj: Univerzita Južnej Austrálie
Kontakt: Tlačová kancelária – University of South Australia
obrázok: obrázok je vo verejnej doméne

vidieť všetko

ukazuje ruky staršej ženy

Základný výskum: otvorený prístup.
,Účinky vlašských orechov a akademického stresu na duševné zdravie, celkovú pohodu a črevnú mikroflóru na vzorke univerzitných študentov: randomizovaná klinická štúdiaMoritz F. Herselmann a kol. Živiny


Zhrnutie

Účinky vlašských orechov a akademického stresu na duševné zdravie, celkovú pohodu a črevnú mikroflóru na vzorke univerzitných študentov: randomizovaná klinická štúdia

Zlé duševné zdravie je bežné medzi postgraduálnymi študentmi v dôsledku akademického stresu. Existuje interakcia medzi stresom a stravou, pričom stres ovplyvňuje výber potravín. Nutričné ​​intervencie môžu byť účinné pri predchádzaní poklesu duševného zdravia v dôsledku zložitých obojsmerných interakcií medzi mozgom, črevami a črevnou mikroflórou.

READ  Raketa je stále pripravená vyletieť na Mesiac budúci mesiac – ale nemusí byť od SpaceX

Predchádzajúce štúdie ukázali, že konzumácia vlašských orechov má pozitívny vplyv na duševné zdravie. Tu sme sa pomocou randomizovanej klinickej štúdie (Australian New Zealand Clinical Trials Registry, #ACTRN12619000972123) zamerali na skúmanie účinkov akademického stresu a dennej konzumácie orechov u vysokoškolských študentov na duševné zdravie, biochemické markery celkového zdravia a črevnú mikroflóru. bola nastavená.

Zistili sme, že akademický stres mal negatívny vplyv na náladu a stav duševného zdravia, ktorý si sami uviedli, zatiaľ čo denná konzumácia vlašských orechov zlepšila ukazovatele duševného zdravia a chránila pred niektorými negatívnymi účinkami akademického stresu na metabolické a stresové biomarkery.

Akademický stres bol spojený s nižšou črevnou mikrobiálnou diverzitou u žien, ktorá sa zlepšila s konzumáciou vlašských orechov. Účinky akademického stresu alebo konzumácie orechov u mužských účastníkov nebolo možné zistiť z dôvodu malého počtu účastníkov.

Konzumácia vlašských orechov teda môže mať ochranný účinok proti niektorým negatívnym účinkom akademického stresu, hoci mechanizmy závislé od pohlavia vyžadujú ďalšie štúdium.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close