Vlova Schifrinová sa ujíma vedenia po 1. jazde Svetového pohára v slalome

Petra Vlova a Michael Schifrin vytvorili v sobotu ďalší súboj o víťazstvo na majstrovstvách sveta žien.

Vlov, morálny vodca zo Slovenska, vo svojich domácich pretekoch zajazdil najrýchlejší čas svojich bežných pretekov na kopci.

Schiffrinová, ktorá zvíťazila na 44 úderoch svetového pohára, zaostáva o 0,27 s. Američanka vyhrala preteky, keď sa naposledy konala v slovenskom stredisku pred piatimi rokmi.

„Spravil som dobre.“ Urobil som, čo som chcel, “povedal Vlova, ktorý v záverečnej jazde plánoval lyžovať„ bez akýchkoľvek bŕzd a na plný plyn “.

Vlova a Schifrin od januára 2017 zvíťazili v 30 z 31 slalomov Svetového pohára, len raz ich prerušil Švajčiar Michael Kiss.

Tretia bola Kissinova tímová kolegyňa Wendy Holdenerová s 0,40, za ktorou nasledovala Rakúšanka Katarina Lionsbergerová s 0,91.

Leonsberger získal pred dvoma týždňami zlato na svetovom šampionáte v Slame, keď porazil Vlovú a Schifrinovú, ktoré v USA získali štyri tituly majstra sveta.

Zvyšok poľa na čele s Kissinom odsunul v sobotňajších pretekoch vedúcu dvojicu späť o viac ako sekundu.

Paula Moldson z tímu Schiffrin, ktorá štartovala 26., uvoľnila šiesty najrýchlejší čas.

Vďaka svojej minulej sezóne vyhrala Vlova šesť z posledných ôsmich zápasov Svetového pohára.

Prvýkrát v kariére mohol vyhrať štyri preteky v jednej sezóne, čo Schiffrinová dosiahla v siedmich sezónach po sebe nasledujúcich rokoch 2012 až 2019.

Celková šampiónka svetového pohára Laura Good-Behramyová uviedla, že Vlova pomôže znížiť manko v pretekoch. Švajčiarska lyžiarka vedie o 187 bodov, ale všeobecne nesúťaží v slamoch.

Závod sa mal začať víkendom obrovským slalomom, organizátori však zmenili plán a presunuli GS na nedeľu, keďže sa predpovedalo nepriaznivé počasie.