Technológie

Vnútorné fungovanie Arduina je hádankou

Arduinos sú platformou mikrokontrolérov už takmer dve desaťročia, v podstate kondenzujú mnohé zo systémových a nízkoúrovňových funkcií malých mikrokontrolérov v prospech intuitívnych IDE a jednoduchého použitia. Sprístupnil cenovo dostupné mikrokontroléry ľuďom, ktorí nechcú tráviť hodiny alebo dni zahrabaní v dátových listoch, ale skrýva aj niektoré užitočné funkcie na nízkej úrovni. Ale ak sa do nich chcete hrabať, stále fungujú pod všetkým [Jim] nám ukazuje Koniec série príspevkov o prerušeniach.

A čo toto, [Jim] Dekódovanie lineárnych časových kódov (LTC) pri rôznych rýchlostiach. Tieto údaje sa zvyčajne odosielajú ako zvuk, takže odozva mikrokontroléra musí byť rýchla. Detekcia hrán musí byť najprv nastavená na prichádzajúcom signáli, aby sa zabezpečilo správne dekódovanie údajov. Keďže špecificky používa prerušenia, jediný kolík na Arduine je určený na spustenie prerušenia na týchto hranách. Zvyšok programu zahŕňa nastavenie rutiny služby prerušenia, detekciu hodinového signálu a potom všetko spracovanie potrebné na zobrazenie prijatého LTC na malej obrazovke.

Na stránke projektu je to všetko podrobne popísané, vrátane všetkej matematiky potrebnej na správne nastavenie. Pokiaľ ide o všeobecné použitie prerušení, je to skvelý základ pre použitie nízkoúrovňovej funkčnosti týchto mikrokontrolérov. Ak si tiež chcete pozrieť ďalšie dva predchádzajúce projekty, nájdete ich tu Prvým aspektom je presnosť a presnosťA to Druhý aspekt protokolu BitBanking sám.


READ  YouTube (web) podporuje obraz v obraze na iPhone bez prémiového účtu!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close