Svet

Vo Francúzsku boli z vraždy učiteľa obvinení ďalší štyria tínedžeri

Ďalší štyria tínedžeri boli obvinení z vraždy francúzskeho učiteľa Samuela Patyho, ktorý v rámci debaty o slobode slova ukázal svojim študentom karikatúry islamského proroka Mohameda.

Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na zdroj z francúzskeho súdnictva.

Tri z nich údajne pomohli 18-ročnému útočníkovi identifikovať Patyinu učiteľku. Títo mladiství vo veku 13 až 14 rokov boli obvinení zo spoluviny na atentáte spojenom s terorizmom, uviedol zdroj AFP.

Štvrtý obvinený je dcérou autora internetovej kampane zameranej proti Paty. Tínedžerka je obvinená z ohovárania za opis priebehu vyučovania, počas ktorého Paty ukazovala študentom karikatúry z časopisu Charlie Hebdo. Dievčatko však v skutočnosti nenavštevovalo hodiny, blíži sa k AFP.

Francúzske úrady minulý mesiac podali v súvislosti s brutálnou vraždou učiteľa obvinenie zo spolupáchateľstva s dvoma tínedžermi vo veku 14 a 15 rokov. Študenti vrahovi potvrdili totožnosť učiteľa, za čo od útočníka dostali od 300 do 350 eur, informovala vtedy francúzska protiteroristická prokuratúra. Počas výsluchu mladiství tvrdili, že útočník podľa vlastných slov chcel Patyho zbiť, a tak ho prinútiť, aby sa ospravedlnil za použitie karikatúr.

K brutálnej vražde učiteľky Paty došlo 16. októbra v meste Conflans-Sainte-Honorine v parížskej metropolitnej oblasti. Učiteľa zavraždil 18-ročný čečenský islamista Abdoullakh Anzor priamo pred školou, kde učil. Dlhým nožom oddelil hlavu obete od tela. Polícia neskôr útočníka zastrelila.

READ  CORONAVÍRUS Mikulec a Krčméry prosia ľudí: Zvážte svoju účasť na proteste, čakajú na zbrane alebo bitky!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close