svet

Vo vnútri „teroristickej“ skúsenosti, ktorá vznikla za záhadných okolností. Ako žijete bez polície?

Má ukázať svetu, že môže existovať bez policajtov. Autonómna zóna v Seattle bola vytvorená po prekvapivom stiahnutí miestnych úradníkov činných v trestnom konaní počas rasových protestov. Svoje miesto zaujali dobrovoľníci. Existuje veľa otázok o tejto oblasti a jej budúcnosti.

Samotný pôvod oblasti je zahalený tajomstvom. Zostáva nejasné, prečo sa polícia po týždňoch stretov s demonštrantmi rozhodla náhle opustiť a opustiť stanicu pre demonštrantov. Vedúca policajnej jednotky v Seattli Carmen Best tvrdí, že takýto príkaz nevydala a stiahnutím bola „rozrušená“.

V každom prípade bola táto oblasť vytvorená ako reakcia na rasové protesty po vražde čierneho muža Georga Floyda bielym policajtom a ako výzva na zmenu vo fungovaní policajných síl Spojených štátov.

Zdá sa, že príkaz na odstránenie polície z vrchu Capitol prišiel od primátora Jenny Durkana. Zatiaľ si neuznala svoju zodpovednosť. Ohľadne rozkazu sa však obhajovala s prezidentom USA Donaldom Trumpom, ktorý označil demonštrantov za „národných teroristov“ a „za ľavých anarchistov“.

Dotazníky týkajúce sa autonómnej oblasti Capitol Hill (CHAZ) sú čiastočne kvôli jej organizátorom kvôli ich neochote hovoriť s médiami. Potom píšu o oblasti podľa vlastnej politickej orientácie; konzervatívni, niekedy to opisujú ako anarchistické peklo, liberálne ako komunitný raj.

Nepoznali ste všetko?

Tento článok je výhradným obsahom Hospodárskych novín. Ak chcete neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, prihláste sa na odber jedného z troch digitálnych programov.

->

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close