Svet

Vojenská junta obviňuje Aun Schan Su Ťij z korupcie

MČlen zdravotného postihnutého štátu v Yanmare Aung San Suu Kyi K existujúcim obvineniam existuje obvinenie z korupcie. Mjanmarské štátne noviny Global New Light vo štvrtok informovali, že podľa vyšetrovaní protikorupčnej komisie nelegálne prijal ekvivalent takmer pol milióna eur a niekoľko kilogramov zlata. Okrem toho zneužil svoju kanceláriu na získanie zľavnenej ceny za prenájom pozemku, na ktorý smeroval.

“Výsledkom bolo, že podľa jeho štandardov bol uznaný vinným z korupcie,” píše sa v článku. Preto mu bolo vznesené obvinenie podľa § 55 zákona o predchádzaní korupcii. Prináša maximálny trest 15 rokov väzenia a pokuty pre súčasných politikov za úplatky. Domáci a zahraniční pozorovatelia sa však domnievajú, že obvinenia proti Sookie sú politicky motivované.

„Vyznanie“ sa pravdepodobne uskutočnilo pod veľkým tlakom

Prví svedkovia majú byť vypočutí budúci týždeň v procese s laureátom Nobelovej ceny za mier zajatým armádou 1. februára. Bol obvinený z rôznych trestných činov vrátane podnecovania, porušovania preventívnych opatrení proti koróne a prezradenia štátneho tajomstva.

Nenechajte si ujsť ani jeden okamih

Získajte F + za 1 euro na týždeň po dobu 3 mesiacov a prečítajte si všetky články na FAZ.NET.

F + Prečítajte si teraz


Poplatok Korupcia Nie nové. Dvaja „svedkovia“, ktorých v televízii predstavila vojenská junta, ho už v minulých týždňoch vychovali. V marci dodávateľ stavby Mong Week vypovedal, že zaplatil stovky miliónov dolárov politikovi a jeho nadácii. O niekoľko dní neskôr Pchjongjang, bývalý šéf vlády v oblasti Yangon, oznámil, že Su Ťij peniaze vyplatila „kedykoľvek ich potrebovala“. Existuje obava, že tieto „priznania“ sa dostanú pod značný tlak.

READ  Rakúsky kancelár je proti prijatiu migrantov z gréckeho tábora Moria

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close