Technológie

Vojenské memorandum prispieva k možnej záhade meteorických galaxií

Hoci mnohí vysvetľujú, že správa Space Command pre NASA potvrdila meteority – vrátane dvoch astronómov z Harvardu – niektorí astronómovia sa domnievajú, že na podporu tvrdenia sú potrebné ďalšie údaje. Tvrdia, že dostupné merania neobsahujú chybové úsečky, ktoré by indikovali, aké presné alebo nepresné sú.

„Trest nestačí. Vedecké výsledky sú zverejnené a nie sú dôverné. Mária Hajduková, vedecká pracovníčka Astronomického ústavu Slovenskej akadémie vied na Slovensku, skúmala meteority a potvrdila platnosť vesmírneho velenia. „Nehovorím, že tomu neverím, ale nemôžem to tvrdiť, ak nemám fakty,“ dodal.

Povedala NASA Verejné vyhlásenie Tento mesiac „Krátke trvanie zhromaždených údajov, menej ako päť sekúnd, sťažuje s istotou určiť, či pôvod objektu skutočne existuje medzi galaxiami.“

V rozhovore s dôstojníkom planetárnej obrany NASA Lindley Johnsonom povedal: „Je zrejmé, že nie je možné potvrdiť existenciu medzihviezdneho média.“

Dr Lope a Mr. Siraj nesúhlasil. „Päť sekúnd je veľa času,“ povedal doktor Lope. „Čas nie je dôležitý, dôležitá je kvalita zozbieraných údajov. Za päť sekúnd môžete urobiť veľa, pokiaľ ide o náradie a meranie.

Je ním aj Mr. Siraj tiež plánuje znova odoslať svoj článok do The Astrophysical Journal Letters. Peter Vers, astronóm z Centra pre malé planéty Medzinárodnej astronomickej únie, ktoré teraz sleduje objekty v slnečnej sústave, povedal, že informácie o meteorite z roku 2014 by mohli pomôcť ich argumentu pochádzajúce z vojenskej agentúry.

Tieto údaje ukazujú abnormálnu sekvenciu troch zábleskov svetla, pretože materiál bol sud v zemskej atmosfére. „Je to zvláštne, môžem vám povedať,“ povedal Dr. Versace povedal, že počas pádu meteoritu ich jas zvyčajne vyvrcholí iba raz.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close