Svet

Vojna sa neskončila, čínska korona v Hebei opäť „exploduje“

Jakarta, CNBC Indonézia – K erupcii pozitívnych udalostí Govt-19 došlo znovu Čína. Tentoraz provincia Che-pej okolo hlavného mesta Pekingu zaregistrovala ďalších 63 nových prípadov denne.

Citované Juhočínska ranná pošta, Vláda provincie Che-pej uviedla v stredu (1. 6. 2121). Zo 63 zaznamenaných prípadov bolo 20 prípadov lokálneho prenosu a 43 bolo bez príznakov.


Hebe predtým hlásil 19 miestnych infekcií a 40 symptomatických prípadov od soboty do pondelka. Z nich sa najviac incidentov stalo v meste Šijiazhuang. Doteraz bol vlakový prístup do mesta uzavretý.

V utorok večer v rozhovore pre CCTV Feng Jijian, zástupca riaditeľa Čínskych centier pre kontrolu a prevenciu chorôb, uviedla, že šírenie choroby bude pravdepodobne istý čas pokračovať. Mesto Shijiazhuang prechádza hromadným testovaním nukleových kyselín v celom meste, takže pravdepodobnosť infekcie môže byť vysoká.

Vyšetrovanie miestnych zdravotníckych pracovníkov ukázalo, že veľa pacientov sa zúčastňuje udalostí na dedine. Vrátane svadieb v dedine Chiokujuang za posledné tri týždne.

S odvolaním sa na denné údaje Hebei Ma Xiaoi, riaditeľ Národnej komisie pre zdravie, uviedol, že v provincii došlo k ďalším prípadom výbuchu. V súčasnosti riadi opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu choroby.

„V súčasnosti čelí Hepi ťažkej situácii pri ovládnutí epidémie a naša zodpovednosť je obrovská,“ uviedla Ma počas predsedania v utorok (1. 5.21) schôdzke s predstaviteľmi vlády Hebei.

To je v rozpore s tým, čo sa stalo vo Wu-chane. V meste, ktoré sa deje Zakazuje sa Niekoľko mesiacov po tom, čo sa stalo prvým centrom vírusu koróny, sa obyvatelia začali vracať k svojim bežným činnostiam a množstvo barov a nočných klubov v meste ležiacich v strednej Číne hlásilo preplnenie.

[Gambas:Video CNBC]

(Hlava / Hlava)


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close