Svet

Voľby do roku 2020: Trump tlačí na vyšetrovateľov volieb v Gruzínsku, aby „našli podvody“

Telefonický hovor, prvý oznámený Washington Post, Trumpov posledný pokus vyvinúť tlak na gruzínskych vládnych predstaviteľov, aby zmarili víťazstvo zvoleného prezidenta Joe Bidena v štáte Beach.

Napriek Trumpovmu naliehaniu nenašli jeho vlastná administratíva a predstavitelia štátnych volieb v celej krajine dôkazy o rozsiahlych volebných podvodoch.

Zdroje tvrdia, že telefonát s vyšetrovateľmi sa uskutočnil v decembri, týždeň pred Trumpovým hovorom z 2. januára s gruzínskym ministrom zahraničných vecí Bradom Rafenbergerom. „Dlhý“ telefónny hovor sa uskutočnil 23. decembra, informoval denník Post s odvolaním sa na niekoho známeho.

Rafenberger pre Post potvrdil, že Trump volal, uviedol však, že nevie konkrétne podrobnosti rozhovoru medzi hlavným vyšetrovateľom jeho kancelárie a prezidentom.

Dodal, že pokus prezidenta zasahovať do kontroly bol neprimeraný.

Noviny zadržali meno vyšetrovateľa a vysvetlili jeho rozhodnutie tak urobiť „z dôvodu rizika zastrašovania a obťažovania volebných úradníkov“. Jednotlivec nereagoval na žiadosti o komentár.

Biely dom odmietol komentovať CNN. CNN dospela k názoru ministra zahraničných vecí Gruzínska.

Zdroje tvrdia, že načasovanie Trumpovej výzvy v decembri viedlo k auditu vyšetrovateľov v prípade obvinení, že volební pracovníci okresu Cope pred júnom neusporiadali dostatočné množstvo podpisových súťaží.

Minister zahraničných vecí a spravodajských služieb Gruzínska Vykonalo audit viac ako 15 000 podpisov V okrese Cope neboli k dispozícii žiadne podvodné hlasy.

Republikán Rafensberger, ktorý prezidenta podporil vo voľbách, sa stal terčom Trumpových útokov po odmietnutí prezidentových obvinení z podvodov s voličmi.

Na chvíľu Úchvatný hodinový telefónny hovor Začiatkom tohto mesiaca Trump podľa audiozáznamu z hovoru CNN, ktorý ako prvý zverejnil Post, tlačil na Rafenbergera, aby „našiel“ hlasy na zvrátenie výsledkov volieb po porážke Bidena.
„Obyvatelia Gruzínska sú nahnevaní, obyvatelia krajiny sú nahnevaní. A nemýlite sa, viete, že to rátate,“ uviedol Trump. Povedal na zavolanie.

V inej časti: „To je to, čo chcem robiť. Chcem nájsť 11 780 hlasov, čo je viac, ako máme. Pretože sme vyhrali štát.“

Rafensberger však uviedol ABC „Dobré ráno v Amerike“Na žiadosť prezidenta o „nájdenie hlasovania“ sa necítil pod tlakom.
Skúsení právnici, volební právnici a niektorí verejní činitelia vyzvali na trestné vyšetrovanie toho, či Trump porušil zákony o volebných podvodoch. Informovala stanica CNN O incidente informovali FBI dvaja demokrati.

V ďalšom telefonáte začiatkom decembra sa Trump, pôvodne oznámený poštou, snažil ovplyvniť vládnych zákonodarcov gruzínskeho republikána Briana Kembeho, aby zbavili Bidenovo víťazstvo v štáte.

Trump predvolal Kempeho na zvláštne zasadnutie a požiadal ho, aby presvedčil zákonodarcov štátu, aby si vybrali vlastných voličov, ktorí by ho podporili, a aby nariadil kontrolu podpisov hlasovacích lístkov v prípade neprítomnosti guvernéra. Informovala stanica CNN. Kemp potom Trumpovi vysvetlil, že nemá oprávnenie nariadiť takýto audit a že odmietol žiadosť o zvolanie osobitného zasadnutia.
READ  Frew bol prevedený ako minister hospodárstva NI do reštrukturalizácie DUP

K správe prispeli Jason Hoffman, Chandelis Duster, Devan Cole, Ryan Nobles a Kristen Holmes.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close