Ekonomika

Volkswagen Golf GTI Clubsport – čerstvý prírastok do veľkej rodiny je ešte ostrejší

Rodina športovo zameraných hatchbackov sa rozrastá o žiadaného člena. Clubsport GTI má na viac.

Volkswagen dnes predstavil novú verziu svojho športového hatchbacku. Modelový rad Golf sa rozširuje o zatiaľ najostrejšiu verziu. Rovnako ako v predchádzajúcej generácii ide o tvrdenú verziu štandardného GTI.

Clubsport je automobilkou označovaný ako vlajková loď modelov GTI. A treba uznať, že nejde o prehnané meno. Už len preto, že GTI nájdete v troch základných verziách. Pravda, jedna sa volá GTD, druhá GTE, ale chápeme podstatu.

GTI Clubsport dostal ostrejšiu prednú masku s veľkými prieduchmi v štýle voštín. Vzadu nájdeme difúzor, dve veľké koncovky výfuku, výrazné krídlo a klasické nálepky po stranách. Ostré naladenie vozidla zdôrazňuje širší postoj, o 10 mm nižšiu svetlú výšku (v porovnaní s GTI), ako aj veľké 18-palcové zliatinové disky kolies a červené brzdové strmene. Vo vnútri okamžite upúta pozornosť volant s perforovanou kožou na rukoväti a skutočne masívnym vencom. A potom športové sedadlá s čalúnením ArtVelours.

Dvojlitrový turbodúchadlo Podkapotou od spoločnosti Clubsport EA 888 evo4 s maximálnym výkonom 221 kW (300 k) dosahuje krútiaci moment 400 Nm a z 0 na 100 km / h akceleruje za menej ako šesť sekúnd. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km / h.

Automobil má vďaka zmenám v mapovaní výkonnejší motor, a to vďaka väčšiemu medzichladiču a vďaka väčšiemu turbu. Má tiež ľahšie prevodové pomery v automatickej prevodovke 7DSG, elektromechanický samosvorný diferenciál medzi prednými kolesami, nové diely na podvozku – nové ložiská tlmičov, rôzne pružiny, uchytenie kolies a ďalšie. Automobil je údajne tiež na jednom nemenovanom nemeckom okruhu výrazne rýchlejší ako klasické GTI a pre tento okruh má aj špeciálny jazdný profil.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close