Ekonomika

Volkswagen prinesie 2 000 nových pracovných miest, zahájenie výroby je plánované na rok 2023 – Spoločnosti a trhy – Ekonomika

V piatok 13. novembra predstavenstvo koncernu Volkswagen oficiálne potvrdilo šíriace sa správy, že v Bratislave sa budú vyrábať VW Passat a Škoda Superb. Továreň tak získala lukratívne modely, ktoré si vyžadujú nielen vysoké investície, ale aj výstavbu novej montážnej linky a lakovne.

„Všetci sme si vedomí dôležitej úlohy, ktorú Volkswagen na Slovensku zohráva,“ uviedol v pondelok na tlačovej konferencii predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) spolu s ministrom financií Eduardom Hegerom (OĽaNO) a zástupcami spoločností. Podľa jeho slov prebiehali celé leto rokovania o novej investícii v hodnote takmer miliardy eur a pre Slovensko znamenajú prilákanie vysoko sofistikovaných výrobných procesov, ktoré majú ďaleko od montážnych dielní. „Hlasy, ktoré hovoria, že automobilky nepotrebujeme, sú primitívne hlasy,“ dodal Matovič.

Továreň mala pôvodne vyrásť v Turecku, ale kvôli nestabilnej politickej a ekonomickej situácii skupina od tohto rozhodnutia ustúpila. Zástupcov spoločnosti podľa Hegera presvedčili aj záruky vlády, že sa podnikateľské prostredie na Slovensku zlepší. “Slovensko kleslo v rebríčku Doing Business. Nová vláda to chce zvrátiť a prinavrátiť mu slávu,” uviedol počas tlače minister financií.

Spoločnosť podľa jeho slov musí byť podľa neho za každú cenu zachovaná, najmä v súčasnej situácii. Je priekopníkom automobilového priemyslu na Slovensku, má viac ako 12 000 zamestnancov, je jedným z najväčších zamestnávateľov a do našich 30 rokov fungovania investoval viac ako 4,5 miliardy eur.

Rozhodnutie presunúť výrobu vlajkovej lode mladoboleslavskej automobilky do Bratislavy vyvolalo veľké emócie aj u našich západných susedov. Superb považujú takmer za národný poklad. Pobúrenie už vyvolalo pobúrenie okolo premiestnenia jeho výroby do Nemecka, ktoré bolo aktuálne pred dvoma rokmi. Teraz sa reakcie nijako nelíšia.

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

READ  Čínsky e-crossover L&C s dojazdom 700 km pravdepodobne príde aj do Európy

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close