šport

Vráti sa Chabib Nurmagomedov za posledný sen svojho otca?

dnes 11:35
|

Suverénny návrat Chabiba Nurmagomedova (32) do súťažnej klietky v MMA vyvrcholil hladkým víťazstvom, po ktorom dagestanský bojovník oznámil koniec kariéry.

Chabib Nurmagomedov.

Prečítajte si tiež

VIDEO: Slzy neporazeného šampióna. Chabib dal Gaethje spať, splnil matkin prísľub …

Súboj s Američanom Justinom Gaethim na turnaji UFC 254 v Abú Zabí v SAE ukončil ruského majstra bojových umení technickým podaním v 2. kole a upravil profesionálnu bilanciu v oktagone na 29-0. Či to však bude skutočne konečné číslo, je momentálne diskutabilné.

„Som si istý, že Chabiba budeme mať po nejakom čase späť. Vráti sa, pretože mu budú chýbať víťazstvá. Odchod z dejiska vysvetlil sľubom pre svoju matku, ktorý sa dá pochopiť. Na druhej strane, keď jeho matka po čase vidí, ako mu chýbajú bitky a cíti sa zle, pošle ho späť sama. Ako to milujúca matka urobí, “myslí si ruský športový bloger Vasily Utkin, citujúc portál Championat.

Nurmagomedov prišiel v júni tohto roku o otca Abdulmanapa, ktorý tiež zomrel na komplikácie spôsobené koronavírusom. Jeho otec stál predovšetkým za neobvyklou kariérou jeho syna v MMA. Chabib neskôr svojej matke sľúbil, že sa do klietky vráti iba na jeden boj. Po svojom triumfe nad Gaethim a potvrdení pozície nespochybniteľného šampióna ľahkej váhy všetkým odkázal, že víťazstvo venuje svojmu otcovi.

Pozápasový rozhovor Chabiba Nurmagomedova:

„Ďakujem vám za všetko, čo ste ma naučili. Nech vám Všemohúci Alah dá najvyššie požehnanie. Keď je Boh s nami, nikto toto spojenie nepreruší,“ napísal na instagram Chabub Nurmagomedov.

Vasilij Utkin si myslí, že Chabib sa vráti do osemuholníka práve preto, aby si uctil pamiatku svojho otca. „Keď bude 30. boj posledný. To chcel jeho otec Abdulmanap, snívalo sa mu o tom. A skôr či neskôr to na jeho počesť urobí Chabib.“ Nebude to znamenať, že pôjde proti svojmu odkazu. Tím si ho naopak uctí, “dodal Utkin.

READ  Hry v televízii: štvrtok 3. júna 2021

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close