Hlavné správy

Všetko, čo potrebujete vedieť o slovenskom syre printsa

Slovenské národné jedlo syr je viac v potlači ako zemiaky a múčne knedle. Hoci sa syr tradične jedol s chlebom, v súčasnosti sa z neho pripravuje mnoho chutných jedál. Od slaných snackov až po nátierky, Brindza je neodmysliteľnou súčasťou slovenskej kuchyne (via). Real Deal Plus) Dá sa z nej napríklad pripraviť pyrohi (syr plnený ravioli), ako aj zemiaková a printsa polievka nazývaná poloboh (via). Slow Food Foundation)

The Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Printsa je opísaná ako syr, ktorý sa môže konzumovať pri akomkoľvek jedle a ako prísada do tašiek, pizze alebo šalátov. Lahodný spôsob prípravy quiche je s vajcom, sušenými slivkami, smotanou a kyslou smotanou ochutený cibuľou, cesnakom, olivovým olejom a muškátovým orieškom. Acroforma)

Existuje mnoho receptov, ktoré zdôrazňujú jedinečnú chuť a textúru slovenského syra printsa. Je to ochutnávka slovenskej histórie, kultúry a poľnohospodárskeho dedičstva so sviežimi zelenými pastvinami, stúpajúcou horskou scenériou a inšpiratívnymi víziami kulinárskej tradície spojenej s krajinou. Pre Slovákov a asi pre každého je to chuť domova.

READ  ONLINE: V Českej republike sa začalo hromadné testovanie antigénu - Svet - Novinky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close