Hlavné správy

Všetko plánuje a riadi USA, politickú krízu vyriešim o niekoľko dní

Prezident Bieloruska Alexander Lukašenko v piatok sľúbil, že vyrieši politickú krízu vo svojej krajine „v nasledujúcich dňoch“a obvinili USA z USA „Riadenie“ protivládne protesty. Informovala o tom tlačová agentúra AFP s odkazom na miestne médiá.

Lukašenko počas prejavu s pracovníkmi v okrese Dzharzhynsk južne od metropoly Minska vyhlásil, že protesty „nemali by ťa trápiť“,

„Toto je môj problém, ktorý musím vyriešiť sám a ktorý sa už rieši. Ver mi, bude vyriešený v nasledujúcich dňoch,“ uviedol prezident, citovaný štátnou tlačovou agentúrou Belta.

Lukašenko zopakoval, že demonštranti boli zaplatení za svoju činnosť, a obvinil USA z organizovania protestov, aby sa Bielorusko stalo nárazníkovou zónou proti Rusku – ako aj trom pobaltským štátom a Ukrajine.

„To všetko sú plánované a spravované Spojenými štátmi, pričom im Európania poslušne pomáhajú. Vo Varšave bolo zriadené špeciálne centrum,“ tvrdí Lukašenko.

Bieloruský vodca čelí najväčšej výzve za 26 rokov svojej vlády po tom, čo tisíce demonštrantov odišli do ulíc, aby protestovali proti svojmu šiestemu funkčnému obdobiu ako hlavy štátu, ktoré vyhral v prezidentských voľbách 9. augusta.

Opozícia trvá na tom, že voľby boli zmanipulované a vyzvala Lukašenka, aby rezignoval, ale bezpečnostné sily zasiahli proti demonštrantom a zatkli tisíce.

Polícia tiež začala vyšetrovanie koordinačnej rady zriadenej opozíciou s cieľom dohliadať na mierový prenos moci. Lukašenko zdôraznil, že nebude rokovať s opozíciou.

READ  Kollárove návštevy sú vraj v poriadku, vyjde ho v piatok - Domáci - Správy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close