Technológie

Všetky androidy v EÚ už zo zákona ponúkajú viac vyhľadávacích nástrojov. Aká je voľba na Slovensku?

Ak si v dnešnej dobe kúpite telefón s Androidom, budete mať predovšetkým prístup na web prostredníctvom brány Google. To sa v krajinách EÚ zmení v najbližších dňoch, počnúc 1. októbrom, kedy bude musieť Google ponúknuť novým používateľom možnosť využívať konkurenčné vyhľadávače, informuje portál. Reuters.

Google však k tomuto kroku nepristupuje z vlastnej vôle, ale v dôsledku legálnej kampane proti gigantovi v roku 2018. V tom čase bola Google v rozpore s Európskou úniou pokutovaná miliardami dolárov za presadzovanie svojich produktov v Androide. protimonopolné zákony.

Budete mať na výber z niekoľkých kanálov. Uprednostnia sa však iba štyri

Proces výberu odporúčaných vyhľadávacích nástrojov je výsledok dražby pod záštitou spoločnosti Google. Výsledkom je výber z troch najviac platiacich vyhľadávacích kanálov, ktoré sa používateľovi ponúknu v náhodnom poradí pri prvom zapnutí zariadenia.

Každý používateľ má na výber zo štyroch vyhľadávacích nástrojov, pričom Google vždy obsadzuje jednu z pozícií. Aukcia prebiehala v každej krajine osobitne, takže výber ďalších troch je vždy iný.

Twitter / @ Bing

Konkurenčné Bingy patriace spoločnosti Microsoft budú dostupné na obrazovke výberu prehliadača v 13 krajinách. Najúspešnejším výberom je vyhľadávací modul info.com, ktorý bude ponúkaný vo všetkých 31 krajinách. K dispozícii je PrivacyWall so zastúpením v 22 krajinách a GMX s konečným počtom 16 krajín.

Avšak DuckDuckGo, poľutovaniahodná spoločnosť zameraná na bezpečnosť prehliadania internetu, je zastúpená v metóde výberu vyhľadávacieho nástroja so zastúpením iba v 4 krajinách. DuckDuckGo nedokázali preplatiť ponuku väčších spoločností, čím spoločnosť priniesli kritizuje Google za uprednostnenie zisku pred ochranou osobných údajov.

READ  Slovenský Vavro mal na Euro 2020 pozitívny test na koronavírus

Nenechajte si to ujsť
Týmto aktualizáciám pre Windows 10 sa vyhýbame. Spôsobujú veľké problémy so stabilitou

Na Slovensku si budeme môcť od októbra vyberať predovšetkým z vyhľadávacích nástrojov GMX, info.com, Seznam.cz, ktoré sa dostali do užšieho výberu. Hra samozrejme obsahuje aj výber ďalších popredných vyhľadávacích nástrojov (Google a Bing), ktoré však samotný Google vzhľadom na vyššie popísaný postup dražby postaví do úzadia.

To znamená, že aj keď systém napríklad neodporúča vyhľadávací nástroj Bing na našej domovskej stránke, môžete ho nastaviť klasickým, nie tak priamym spôsobom. Sme teda zvedaví, ako je to v prípade spoločnosti Google a jej 97% postavenia na trhu mobilných vyhľadávacích nástrojov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close