Ekonomika

Vtáčia chrípka: Omán zakazuje dovoz hydiny z ôsmich krajín Salam Gateway

Publikované 6. februára 2021 cez Muscat Daily – Ministerstvo poľnohospodárstva, rybárstva a vodných zdrojov (MAFWR) sa rozhodlo zakázať dovoz živých vtákov a hydinových výrobkov z ďalších siedmich krajín a dvoch regiónov Indie kvôli nedávnemu prepuknutiu vtáčej chrípky.

V podobnom januárovom rozhodnutí ministerstvo zakázalo dovoz hydiny a jej výrobkov zo siedmich krajín.

Ministerstvo vo štvrtok vo svojom vyhlásení uviedlo, že zakázalo dovoz hydiny z Kuvajtu, Iraku, Senegalu, Maďarska, Litvy, Severného Írska, Kambodže a indických štátov Haryana a Maharashtra.

„Dovoz živých vtákov, ich produktov a potomkov je zakázaný, kým sa nezruší príčina zákazu a kým sa neprijme rozhodnutie.

Od októbra minulého roku bolo mnoho európskych krajín postihnutých chorobou vysoko nákazlivej vtáčej chrípky (HBAI) spôsobenou vírusom podtypu H5.

5. februára sa aktualizovala epidemická situácia v Európe, pretože bolo hlásených niekoľko nových prípadov HPAI u voľne žijúcich vtákov a hydiny v Nemecku, Holandsku, Spojenom kráľovstve, Írsku, Severnom Írsku, Dánsku, Belgicku, Švédsku, Slovinsku, Poľsku a Francúzsko. Podľa IZSVe, Talianskej zdravotníckej komisie a výskumnej organizácie pre zdravie zvierat a bezpečnosť potravín v Chorvátsku, Taliansku, Španielsku, Maďarsku, na Slovensku, v Rumunsku, Litve, Nórsku, Českej republike, Fínsku, Švédsku a Bulharsku.

Podľa indického ministerstva pre rybolov a chov zvierat bola vtáčia chrípka do 23. januára tohto roku potvrdená v deviatich štátoch pre hydinu a v 12 štátoch pre vrany, sťahovavé a voľne žijúce vtáky.

Organizácia MAFWR v januári zakázala dovoz hydiny a výrobkov z nej zo siedmich krajín. Sedem krajín je Švédsko, Holandsko, Francúzsko, Írsko, Ukrajina, Škótsko a teheránska provincia Iránska islamská republika.

© Apex Press and Publishing. Prezentácia spoločnosťou Syndicate Media Inc. (Syndigate.info)


Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento obsah nám je poskytovaný „taký, aký je“, a nebol upravovaný externým poskytovateľom tretích strán. Nemusíme potvrdiť alebo zaručiť presnosť informácií uvedených v tomto článku od externého poskytovateľa tretej strany. Nepodporujeme žiadne komentáre ani komentáre uvedené v tomto článku.

READ  Hyundai predviedol novú generáciu SUV Tucson. Od svojich predchodcov sa zásadne líši, prichádza tiež v hybridnej verzii

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close