Hlavné správy

Vtip na náhrobku: Majster paródií má epitaf ako žiadny iný!

Leslie Nielsen sa narodil 11. februára 1926. Bol motivovaný myslieť na svojho hereckého strýka, herca Jeana Hersholta.

Predtým však vstúpil do kanadských vzdušných síl, aj keď bol prakticky hluchý – nosil načúvacie prístroje. Na aktívnu účasť na druhej svetovej vojne však bol príliš mladý.

Neskôr pracoval ako rozhlasový diskdžokej, potom získal štipendium na škole v New Yorku, kde študoval dramatické umenie a hudbu.

Zdroj: MGM

Jeho kariéra sa začala v televízii, okrem iného bol hlasom v dokumentoch a reklamách. O niekoľko rokov neskôr vo filme prerazil. Medzi jeho prvé úlohy patril ako charakterový herec a romantický hrdina. V roku 1980 sa však objavil vo vedľajšej úlohe filmu Pripútajte sa, prosím! Bola to komédia, paródia na katastrofické filmy so vzdušnou tragédiou. V roku 2008 americký filmový inštitút zaradil film medzi 10 najlepších komédií všetkých čias.

Keď niekto namietal, že táto úloha je proti Nielsonovmu typu, odpovedal, že dovtedy bol vyvrhnutý zo svojho štýlu a to bolo presne to, čo vždy chcel robiť. A tak sa po tomto filme stal majstrom komédie so suchým humorom.

Leslie Nielsen

Zdroj: Paramount Pictures

Najznámejšou z jeho repertoáru je pravdepodobne séria Crazy Shot. Zahral si tiež v paródiách Agent WC 40, Drowned on the Run, Space Fart, pán Magor. Celkovo účinkoval vo viac ako 100 filmoch.

Herec bol ženatý štyrikrát. Zomrel 28. novembra 2010 na zápal pľúc. Vtipkárom zostal až do poslednej chvíle, keď si ako odkaz na prdiacu hračku zvolil epitaf „Let ́ er rip“ na náhrobku, ktorý bol jeho obľúbeným vtipom.

Vtip na náhrobku:

Zdroj: Wikipedia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close