Ekonomika

VÚB a Tatra banka už opustili prvé budovy, čo im umožnilo vyprázdniť tajný úspech domácej kancelárie – Denník E

Tatra banka predáva časť priestorov v Petržalke, neboli už potrebné. Foto – Tatra banka

Podpisujú dodatky k zmluvám, ktoré budú robiť väčšinou z domu. Aj keď boli zvyknutí každý deň chodiť do práce, už teraz vedia, že po korune sa to nevráti. Niekoľko spoločností už počítalo s tým, že sa im home office oplatí, pretože ušetria miesto.

Zatiaľ čo vláda v lete premeškala príležitosť pripraviť sa na druhú vlnu pandémie, vo viacerých spoločnostiach bolo toto obdobie citlivejšie, upravili svoje priestory a často zistili, že nie všetky to budú ďalej potrebovať.

Leto bolo rušnejšie ako obvykle, napríklad v centrále VÚB v Bratislave, ktorá presunula svojich zamestnancov, presunula ich na horné poschodie a tých, ktorí pracovali v prenajatých priestoroch mimo jej hlavnej lode, dostala do vlastnej budovy na Mlynských Nivách.

Vo VÚB už vedeli, že home office, ktorý začali v maximálnej miere testovať na jar, funguje dobre, vyhovuje ľuďom a budovu nebudú využívať naraz všetci. Pre normálnu prevádzku stačí, ak tam fyzicky zostanú pracovať dve percentá pracovníkov.

To neznamená, že každý bude pracovať doma, ale je pravdepodobné, že najmenej 40 percent z nich bude stále doma. VÚB ukončila nájom v prenajatých kanceláriách, prinesie jej úspory, ich veľkosť nechce konkretizovať.

Ilustračné foto N – Vladimír Šimíček

Nie je jediná

VÚB nie je jediná.

Na čítanie potrebujete minimálne štandardné predplatné.

READ  Dacia Spring pravdepodobne dostala prvú cenovku. Prekvapivo v Maďarsku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close